Elektryczny Volkswagen ID.4 zadebiutował! Co o nim wiemy? - GALERIA, DANE TECHNICZNE

2020-09-23 17:39 Maciej Lubczyński

Gama elektrycznych Volkswagenów poszerza się o model ID.4. To kompaktowy crossover, który będzie stanowił alternatywę nie tylko do mniejszego ID.3, ale i do spalinowych modeli marki. Wszystko dzięki porządnemu zasięgowi i świetnym właściwościom praktycznym. Co wiemy o Volkswagenie ID.4?

Volkswagen ID.4 to kolejny model z elektrycznej rodziny ID. Niemiecki producent pokłada w zelektryfikowanej gamie spore nadzieje i przyznaje, że plany na jej rozwój są długofalowe. Po ID.3, którym mieliśmy okazję już jeździć po Warszawie, nadszedł czas na ID.4 - w pełni elektrycznego crossovera. Wcześniej poznaliśmy już wygląd jego wnętrza, a dziś ujrzeliśmy go w pełnej krasie. Co o nim wiemy?

Sprawdź: Volkswagen ID.4 pokazuje swoje wnętrze! Jest bardzo minimalistycznie i bez niespodzianek - GALERIA

Volkswagen ID.4 - wymiary

Choć ID.4 wydaje się być wyraźnie większe od ID.3, różnica w rozstawie osi wynosi zaledwie 1 mm. Nieco inaczej jest w kwestii długości, szerokości i wysokości. Crossover mierzy 4584 mm, jest wysoki na 1612 mm, a jego szerokość to 1852 mm. W bagażniku różnica jest wyraźna, bo wynosi 543 litry (w ID.3 jest to 385 litrów).

Volkswagen ID.4 - światowa premiera
Autor: Volkswagen Volkswagen ID.4 - światowa premiera

Volkswagen ID.4 - jednostki napędowe

Kompaktowe wymiary, duży rozstaw osi, 204-konny silnik na początek i kilka wersji pojemności baterii. To najkrótszy opis palety jednostek w ID.4. Z czasem, do oferty dołączą inne jednostki, a w najbliższym czasie, w gamie silników będziemy mieli motory o mocy 148, 170, 174 oraz 204 KM. Topową odmianą będzie wersja 306-konna. ID.4 ma więc wykorzystywać rozwiązania znane z kompaktowego hatchbacka, choć nie zabraknie również podobieństw do Skody Enyaq iV, która gra w końcu w tym samym segmencie i oferuje te same jednostki napędowe. Odmiana 1st, oferowana z 204-konnym silnikiem, rozpędza się do setki w 8,5 sekundy, a jej zasięg wynosi około 400 km. W zależności od wybranego wariantu i pojemności akumulatora, elektryczny SUV Volkswagena ma przejechać od 360 do 520 km na jednym ładowaniu.

Volkswagen ID = efektowne oświetlenie

Jak Volkswagen ID, to i światło - Niemcy stawiają na prosty design, ale nie skąpią modelom z serii ID efektownego oświetlenia. Dotyczy to nie tylko wnętrza, ale i nadwozia, z charakterystycznymi listwami świetlnymi z przodu i z tyłu. W kokpicie mamy listwę świetlną ID Light, znaną z ID.3. O jej działaniu opowiadałem w tym filmie - KLIKNIJ i ZOBACZ.

Zobacz ID.4 na zdjęciach:

Najnowsze