Fałszywe tablice i wyłamana stacyjka. Za kierownicą kampera 21-latka

2021-05-31 14:23
Kamper skradziony na terenie Niemiec
Autor: Straż Graniczna 21-latka prowadziła kradzionego kampera

Odnajdujące się w Polsce kampery pochodzące z przestępstw nikogo już chyba nie dziwią. Tego typu rekreacyjne samochody co chwilę odzyskują policjanci oraz funkcjonariusze Straży Granicznej. Za kolejny przykład może posłużyć dom na kołach skradziony w Niemczech, który został ujawniony przez mundurowych ze Świecka.

W piątek 28 maja funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Świecku wytypowali do kontroli kampera zbudowanego na bazie Fiata Ducato. Auto na polskich numerach rejestracyjnych prowadziła 21-letnia kobieta. Podczas prowadzonych czynności okazało się, że kierująca nie posiada dokumentu tożsamości oraz dokumentów pojazdu. Podczas rozmowy z mundurowymi nie potrafiła powiedzieć także do kogo należy pojazd oraz jak weszła w jego posiadanie. Strażnicy sprawdzając kampera w dostępnych bazach danych ustalili, że samochód ten został skradziony w połowie maja na terytorium Niemiec. Dodatkowo, podczas przeszukania pojazdu wyszło na jaw, że stacyjka jest wyłamana, a we wnętrzu przewożone są oryginalne niemieckie tablice rejestracyjne przynależące do pojazdu.

Zobacz również: Podejrzliwość się opłaciła! Skradziony kamper odzyskany po szczegółowej kontroli

Młoda kobieta została zatrzymana i przekazana policjantom ze Słubic, którzy teraz prowadzić będą dalsze postępowanie w sprawie kradzieży kampera, którego wartość oszacowana została przez strażników na 300 tysięcy złotych.

Kamper skradziony na terenie Niemiec
Autor: Straż Graniczna 21-latka prowadziła kradzionego kampera
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze