Fiat Tipo w nowej wersji. Dostanie podwyższony prześwit i osłony

2020-02-05 16:14
Fiat Tipo 1.4 T-Jet 120 KM
Autor: Paweł Kaczor Fiat Tipo 1.4 T-Jet 120 KM

Podwyższone kompakty zyskują uznanie klientów. FCA obserwując rynkowe trendy poszerzy swoje portfolio o nieco podwyższone auto segmentu C. Będzie to Fiat Tipo, który prawdopodobnie zyska dwie nowe odmiany - Urban oraz Cross.

Fiat Tipo zostanie pseudo crossoverem. SAMAR informuje, że w trzecim kwartale bieżącego roku oferta Tipo zostanie poważnie zmodyfikowana. Możemy się spodziewać modernizacji wizualnej oraz technicznej. Jak dowiedział się SAMAR, aktualizacji ulegnie m.in. paleta jednostek napędowych. Pojawią się silniki z rodziny FireFly o pojemności 1.0 i 1.3 (3- i 4-cylindrowe). Aktualnie Tipo jest oferowane tylko z 4-cylindrowymi motorami.

Pisaliśmy również: Tak Fiaty i inne auta koncernu FCA sprzedawały się w Polsce w 2019 roku

Ciekawie brzmi informacja o rozszerzeniu wersji wyposażenia o odmiany Urban oraz Cross. To oznacza, że Fiat Tipo z nadwoziem hatchback, a może nawet i kombi, będzie dostępny z podwyższonym zawieszeniem i pakietem osłon na zderzakach, błotnikach oraz progach, nadającym kompaktowi wygląd crossovera.

Rozszerzenie oferty Fiata Tipo o nowe odmiany nikogo nie powinno dziwić. Ten kompaktowy samochodów świetnie się sprzedaje. W Polsce był najczęściej kupowanym nowym Fiatem w 2019 roku - sprzedał się w ilości 9384 egzemplarzy (to prawie 64% udział w obrębie marki - o szczegółach pisaliśmy TUTAJ). Co ciekawe był to drugi najpopularniejszy samochód kompaktowy wybierany przez klientów indywidualnych w Polsce.

WIDEO - Budżetowe auto za ponad 90 000 zł ma sens?

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE