Gnał Audi 219 km/h trasą S5. Dostał najwyższy możliwy mandat - WIDEO

2020-04-01 11:18 Rafał Mądry
Kierowca Audi gnał 219 km/h trasą S5
Autor: Policja Kierowca Audi gnał 219 km/h trasą S5

Kierowca eleganckiego Audi musiał bardzo się śpieszyć. Drogą ekspresową S5 na odcinku przebiegającym przez powiat żniński (woj. kujawsko-pomorskie) gnał z prędkością 219 km/h. Pirata namierzyli policjanci z grupy SPEED, którzy ukarali go najwyższym możliwym mandatem.

W sobotę 28 marca żnińska „drogówka” przemieszczająca się nieoznakowanym radiowozem, kontrolowała prędkość, z jaką przemieszczały się pojazdy drogą ekspresową S5. Około godziny 15.00, na odcinku pomiędzy Grochowiskami Księżymi a Rogowem, policjanci zauważyli Audi, które przemieszczało się z dużą prędkością. Funkcjonariusze wyposażeni w wideorejestrator wykonali pomiar prędkości – średnia szybkość na 100 metrach wynosiła ponad 219 km/h, przy dopuszczalnych 120 km/h.

Zobacz również: Zgubił go pośpiech. Dozbierał punktów karnych i pożegnał się z prawem jazdy - WIDEO

Policjanci zatrzymali osobowy samochód do kontroli. Kierowcą był 36-letni mieszkaniec powiatu poznańskiego. Za nadmierną prędkość został ukarany najwyższym możliwym mandatem zgodnym z obowiązującym taryfikatorem. Kierowca przyjął mandat w kwocie 500 złotych, a do jego konta zostało dopisanych 10 punktów karnych.

Gnał 219 km/h trasą S5. Dostał najwyższy mandat

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze