Jaki samochód ma Patryk Jaki? Europoseł jeździ LIMUZYNĄ wartą krocie!

2021-02-17 17:42

Europoseł Patryk Jaki wskazał w swoim oświadczeniu majątkowym, że jest właścicielem niezłej limuzyny. Jaki samochód parkuje w garażu Jakiego? Ten model wciąż jest oferowany w salonach i można go traktować jako alternatywę dla niemieckich aut klasy premium.

Choć politycy często jeżdżą limuzynami i prestiżowymi sedanami, z reguły są to ich auta służbowe, należące do państwowych służb. W przypadku europosła Patryka Jakiego, limuzyna stoi również w jego prywatnym garażu. Polityk z Opola wskazał w oświadczeniu majątkowym, że jest właścicielem samochodu szwedzkiej marki.

Sprawdź: Takim KOLOSEM wozi rodzinę Cezary Pazura. To DROGIE auto do zadań specjalnych - ZDJĘCIA

Jaki to samochód? Europoseł ma Volvo S90 z 2018 roku. Duży sedan konkuruje z samochodami takimi, jak BMW serii 5 czy Mercedes Klasy E. Volvo S90 to limuzyna z prawdziwego zdarzenia (testowaliśmy takie auto - ZOBACZ) - przestronna, świetnie wykończona i komfortowa. Ten model zastąpił Volvo S80, które w 2016 roku skończyło swoją karierę. Kontrowersje wokół nowego S90 dotyczyły głównie silników, bo ich wielkość nie przekracza 2 litrów i wszystkie są 4-cylindrowe. Tymczasem, poprzednik mógł mieć pod maską nawet benzynowe V8!

Volvo S90
Autor: Volvo Volvo S90

Jakie Volvo ma Patryk Jaki?

Volvo S90, jak każdy model szwedzkiej marki, stawia na bezpieczeństwo i komfort. Zanurzenie się w obitych miękką skórą fotelach to sama przyjemność, a kilometry w takim aucie mijają niepostrzeżenie. W motoryzacji, za wszystko co dobre, trzeba jednak słono zapłacić.

Patryk Jaki zadeklarował w 2020 roku, że jego auto, wyprodukowane 2 lata wcześniej jest warte około 168 tysięcy złotych. To możliwe, bo ceny najtańszych egzemplarzy S90 wynosiły w salonach sprzedaży nieco poniżej 200 000 zł. Lepiej wyposażone odmiany przekraczają nawet 300 000 złotych!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE