Jeden kierowca jeździł za trzech. Ukraiński przewoźnik z karą od ITD

2019-08-12 11:57 Maciej Lubczyński
Jeden kierowca jeździł za trzech
Autor: GITD Jeden kierowca jeździł za trzech

Kierowca ciężarówki został zatrzymany do kontroli, podczas której wyszło na jaw, że fałszuje on czas pracy. Korzystał z dwóch kart kierowcy należących do innych szoferów, by jechać znacznie dłużej niż mógł i powinien.

Rutynowa kontrola w pobliżu przejścia granicznego Korczowa - Krakowiec w powiecie jarosławskim wykazała istotne naruszenie i poskutkuje karą finansową dla ukraińskiego przewoźnika. Analiza danych z tachografu cyfrowego i karty kierowcy wzbudziła podejrzenie, że kierowca, który prowadził ciężarówkę oszukuje urządzenie korzystając z kart kierowcy dwóch kolegów. Wszystko po to, by jechać dalej, kiedy powinien zjechać na przerwę.

Przeczytaj także: Jeden motocyklista wyrzucony w powietrze, drugi przedarty po asfalcie. Tak skończyła się szybka jazda - WIDEO

Brak wymaganych przerw podczas jazdy, odpoczynku dobowego oraz tygodniowego, to poważne naruszenia, które poskutkują karą dla przedsiębiorcy. Toczy się wobec niego postępowanie administracyjne w sprawie nałożenia blisko 8 tys. zł. grzywny. Inspektorzy ITD zatrzymali karty kierowców, których szofer używał w niedozwolony sposób. Zostały one przekazane do urzędu, który je wydał.

Najnowsze