Jeep prezentuje nowy hybrydowy duet - liczby są obiecujące! GALERIA

2019-03-05 15:11
Jeep Renegade Plug-in Hybrid & Compass Plug-in Hybrid na Genewa Motor Show 2019
Autor: Rafał Mądry Jeep Renegade Plug-in Hybrid & Compass Plug-in Hybrid na Genewa Motor Show 2019

Choć obydwa te samochody z zewnątrz przypominają najzwyklejsze wersje, nie dajcie się zwieść pozorom. W tych konkretnych odmianach cała magia polega na nowym układzie napędowym niż dotychczas. Terenowy duet z napędem hybrydowym to nowość w gamie marki Jeep.

Nowe warianty hybrydowe modeli Renegade i Compass będą posiadały zupełnie nowy układ napędowy, składający się z silnika benzynowego o pojemności 1,3 litra oraz wspomagający go silnik elektryczny. Sporym zaskoczeniem jest jednak, że każdy z tych silników napędza osobną oś — spalinowy przednią, a elektryczny tylną.

Mniejszy Renegade będzie dysponował mocą od 190 do 240 KM, co spokojnie wystarczy na rozpędzenie go od 0 do 100 km/h w równe siedem sekund. Producent jest zdania, że Compass o mocy 240 KM poradzi sobie nieco lepiej, ale oficjalne liczby nie zostały jeszcze podane.

Dzięki akumulatorowi, którego pojemności jeszcze nie znamy, nowe warianty modelu Renegade i Compass mogą podróżować wyłącznie na energii elektrycznej nawet do 50 kilometrów. Dodatkowo jazda w trybie elektrycznym pozwala na rozpędzenie samochodu do prędkości 130 km/h, choć taka jazda znacznie skróci założony zasięg.

Jeep Renegade Plug-in Hybrid
Autor: Jeep Jeep Renegade Plug-in Hybrid

Jeep wspomina również, że te dwa nowe modele hybrydowe będą wyposażone w specjalny zestaw wskaźników i ekran informacyjno-rozrywkowy, który wskaże istotne szczegóły dotyczące bardziej ekologicznego charakteru tych dwóch modeli. Oprócz oczywistych zalet związanych z wydajnością oba modele zapewniają lepsze przyspieszenie i szybszą reakcję silnika, jednocześnie zwiększając możliwości terenowe dzięki momentowi obrotowemu silnika elektrycznego.

Pierwsze hybrydy w gamie Jeepa właśnie zadebiutowały na Salonie Samochodowym w Genewie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE