Jest zielone światło na połączenie koncernów FCA i PSA. Stellantis jeszcze w tym roku?

STELLANTIS - tak nazywa się nowa Grupa powstała w wyniku fuzji Grup FCA i PSA
Autor: materiały prasowe STELLANTIS - tak nazywa się nowa Grupa powstała w wyniku fuzji Grup FCA i PSA

Wygląda na to, że zapowiadany od jakiegoś czasu alians dwóch wielkich koncernów dojdzie do skutku. FCA i PSA dostały zielone światło na fuzję, a "błogosławieństwa" udzieliła Komisja Europejska. Z tego połączenia powstanie czwarta, motoryzacyjna siła na świecie.

Wygląda na to, że giga-koncern Stellantis, powstanie z połączenia FCA i PSA już niebawem, a być może jeszcze w tym roku. Komisja Europejska dała fuzji zielone światło, a umowa między dwoma koncernami już obowiązuje. Po pomyślnej weryfikacji wniosku, którą zajął się urząd antymonopolowy, pozostało już tylko dograć resztę formalności.

SprawdźRosyjski youtuber miał DOŚĆ. Spalił swojego Mercedesa-AMG GT 63 S - WIDEO

Na czele koncernu Stellantis zasiądzie Carlos Tavares - obecny CEO grupy PSA. W zarządzie znajdą się dotychczasowi przedstawiciele obu firm, między innymi John Elkann, Andrea Agnelii czy Robert Peugeot. W składzie zarządu zwraca uwagę brak Mike'a Manleya - obecnego szefa Fiat Chrysler Automobiles.

Co Stellantis oznacza w praktyce

Na temat zmian, które wprowadzi fuzja, dywagacje i plotki krążą już od dłuższego czasu. Jedni uważają, że skończy się to zmniejszeniem portfolio marek, inni twierdzą, że czeka nas całkowita unifikacja podzespołów i platform. Pewne jest jednak, że takie połączenie dwóch koncernów ma na celu oszczędności. Z pewnością możemy spodziewać się unifikacji i większego podobieństwa nadchodzących modeli. Nie jest też tajemnicą, że rynkowy układ ma być korzystny dla Peugeota, który zamierza powrócić na amerykański rynek z pełną siłą. Know-how i rynkowa pozycja FCA ma pomóc francuskiej marce zdobyć serca amerykańskich klientów.

Najnowsze