Julia Królikowska pojechała do ślubu Porsche, które w 3 sekundy osiąga setkę

2021-09-12 14:18

Julia Królikowska i Jakub Nowak wzięli ślub. Córka aktorskiej pary Małgorzaty i Pawła Królikowskich, wraz ze swoim ukochanym wybrała na samochód ślubny zjawiskowy kabriolet. Mowa o piekielnie szybkiej sportowej bryce, która od 0 do 100 km/h przyspiesza w zaledwie 3 sekundy. Sprawdziliśmy, jaki to był dokładnie model Porsche oraz skąd zakochani wzięli to auto.

Julia Królikowska oraz jej ukochany Jakub Piotr Nowak powiedzieli sobie sakramentalne "tak" w kościele Najświętszego Zbawiciela w Warszawie. Po uroczystej mszy świętej młoda para wsiadła w samochód i pomknęła na przyjęcie weselne, które odbyło się pod Warszawą w Przystani Zbójna Góra. Świeżo upieczeni małżonkowie na swoją ślubną brykę wybrali robiące ogromne wrażenie Porsche. Auto w białym kolorze nie należy jednak ani do Piotra, ani do Julii. Pojazd na uroczystość został tylko wypożyczony. Za kierownicą tego wozu Jakub popełnił wstydliwą wpadkę - złamał prawo o czym szerzej napisaliśmy tutaj - KLIKNIJ.

Ślubnym wozem było Porsche 911 Turbo S Cabriolet. Mowa o egzemplarzu generacji 991, która była produkowana w latach 2015-2019. Ten model niemieckiego producenta sportowych pojazdów, legitymuje się imponującymi osiągami. 911 Turbo S Cabriolet generacji 991 nie tylko pozwala czerpać przyjemność z jazdy z otwartym dachem, ale także potrafi ostro wcisnąć w fotel. Samochód ten napędzany turbodoładowanym 6-cylindrowym bokserem o pojemności 3.8-litra, ulokowanym przy tylnej osi, legitymuje się mocą 580 KM i 700 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Napęd jest przekazywany stale na cztery koła poprzez bardzo szybką, automatyczną dwusprzęgłową skrzynię biegów. Przyspieszenie od 0 do 100k m/h trwa zaledwie 3 sekundy. Prędkość maksymalna wynosi 330 km/h. Wnętrze tego sprintera jest bardzo luksusowo wykonane i zawiera bogate wyposażenie z zakresu komfortu jazdy i bezpieczeństwa. Materiałowy dach składa się elektrycznie. 

Ile kosztuje taka bryka? Tych samochodów nie ma ja już w salonach. Za to cena fabrycznie nowego Porsche 911 Turbo S Cabriolet kolejnej generacji 992, rozpoczyna się od nieco ponad miliona złotych. To jednak tylko kwota wyjściowa, którą łatwo podbić opcjonalnymi dodatkami.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE