Kibicował reprezentacji, później prowadził autokar! Dzieci się spóźniły, bo kierowca był pijany

2021-06-16 12:06
Kibicował reprezentacji, później prowadził autokar
Autor: Policja Kibicował reprezentacji, później prowadził autokar

Jak to przed szkolną wycieczką, policjanci ruchu drogowego kontrolowali autokar oraz jego kierowcę przed wyjazdem. W trakcie badania okazało się, że 52-letni szofer nie jest w stanie prowadzić pojazdu, bowiem w jego organizmie było 0,7 promila alkoholu. Mężczyzna tłumaczył się tym, że dzień wcześniej spożywał alkohol kibicując polskiej reprezentacji w meczu ze Słowacją.

Do zdarzenia doszło we wtorek 15 czerwca, kiedy policjanci żagańskiej drogówki udali się do Tomaszowa, skąd wpłynęło zgłoszenie o wyjeździe dzieci na wycieczkę szkolną. Policjanci skontrolowali stan techniczny pojazdu, dokumenty oraz trzeźwość kierowcy, który pod szkołę podjechał autokarem. Niestety, na urządzeniu do sprawdzania stanu trzeźwości nie pojawiły się zera.

Sprawdź: Kierowca autokaru gnał po autostradzie! Wolał zbierać mandaty, niż jechać przepisowo - ZDJĘCIA

Okazało się, że 52-letni kierowca znajduje się w stanie nietrzeźwości - miał w organizmie ponad 0,7 promila alkoholu. Mężczyzna tłumaczył się tym, że dzień wcześniej spożywał alkohol kibicując polskiej reprezentacji w meczu ze Słowacją. Przez zaistniałą sytuację wyjazd opóźnił się. Przewoźnik zapewnił drugiego kierowcę, który bezpiecznie zawiózł dzieci do celu ich wyjazdu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze