Kierowca SUV-a staranował Teslę Model 3. Całe zdarzenie nagrały kamery - WIDEO

2019-11-12 14:02 Jan Guss-Gasiński
Czarny SUV staranował Teslę Model 3. Całe zdarzenie nagrały kamery
Autor: Youtube/Viralhog Czarny SUV staranował Teslę Model 3. Całe zdarzenie nagrały kamery

Do niebezpiecznej kolizji doszło w USA na międzystanowej autostradzie I-95, kiedy Tesla Model 3 została uderzona przez dużego SUV-a. Na skutek zderzenia sprawca kolizji stracił oponę w przednim kole, jednak nie przeszkadzało mu to podczas ucieczki z miejsca wypadku. Na całe szczęście elektryczny sedan jest wyposażony w masę kamer, które uchwyciły całe zdarzenie.

Incydent miał miejsce w Deerfield Beach w stanie Floryda, Stany Zjednoczone na autostradzie międzystanowej I-95 około godz. 2 w nocy. Jadący swoim pasem kierowca Tesli Model 3 ni stąd, ni zowąd został uderzony przez czarnego SUV-a, który wskutek uderzenia w bok auta przebił swoją lewą oponę. Sprawca zdarzenia musiał umyślnie doprowadzić do wypadku albo był pod wpływem alkoholu, ponieważ zaraz po kolizji zaczął uciekać w siną dal.

Sprawdź: Tesla Model 3 potrafi zdumiewające rzeczy! Sprawdziliśmy ją od A do Z - TEST, OPINIA, WIDEO

Na jego nieszczęście Tesla Model 3 stale monitoruje swoje otoczenie za pomocą kamer wysokiej jakości, a obraz automatycznie zapisuje się na dysku. Dzięki temu nowatorskiemu rozwiązaniu nie sposób uniknąć konsekwencji, gdy dojdzie do kolizji lub gdy przytrzemy czyjąś Teslę na parkingu.

Zobacz: Tesla dostępna w Polsce! Auto można już zamówić na stronie i naprawić w pierwszym autoryzowanym serwisie

Niezależnie od tego, czy wypadek był skutkiem agresji drogowej, czy alkoholu, sprawca zdarzenia może być pewien, że prędzej czy później służby do niego trafią. Kierowca Tesli na całe szczęście był skupiony na drodze i szybko zareagował po przyjęciu uderzenia w bok pojazdu. W innym wypadku samochód mógłby stoczyć się w stronę stalowych barier lub – co gorsza – betonowych słupów.

Najnowsze