Kierująca rozwaliła Passata. Desperacko ratowała się przed zderzeniem z sarną

2020-07-31 12:54
Kierująca rozwaliła Passata. Desperacko ratowała się przed zderzeniem z sarną
Autor: Policja Kierująca rozwaliła Passata. Desperacko ratowała się przed zderzeniem z sarną

Jak groźne może być spotkanie na drodze dzikiego zwierzęcia, przekonała się kierująca Volkswagenem Passatem z województwa lubelskiego. 22-letnia kobieta chcąc uniknąć zderzenia z sarną w miejscowości Żyrzyn, wykonała gwałtowny manewr i dachowała.

Aktywność dzikich zwierząt wzrasta szczególnie nocą i wczesnym rankiem. W tym czasie, kierowcy poruszający się jezdniami wiodącymi przez lasy oraz tereny obfitujące w pola i łąki, powinni być bardziej ostrożni i mieć się na baczności. W takich miejscach zwierzyna (sarny, dziki, łosie, lisy) potrafi niespodziewanie wtargnąć na jezdnię.

Zobacz również: Fiat Panda nie miał szans w starciu z łosiem. Zwierzę roztrzaskało auto

Dla 22-letniej mieszkanki gminy Kłoczew (woj. lubelskie) spotkanie zwierzyny na jezdni zakończyło się wypadkiem. W Żyrzynie kierująca Volkswagenem Passatem dachowała, po tym jak próbowała uniknąć zderzenia z sarną. Według relacji kobiety zwierzę nagle wybiegło na drogę. 22-latka uniknęła kolizji, ale ostatecznie przez wykonanie gwałtownego manewru rozbiła osobowy samochód. Kierującą przetransportowano do szpitala. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Znak z jeleniem w skoku na żółtym tle

Przypominamy, że drogi szczególnie narażone na występowanie w ich otoczeniu dzikiej zwierzyny oznaczone są znakiem ostrzegawczym A-18b „Uwaga, dzikie zwierzęta” (jeleń w skoku na żółtym tle). Pod takim znakiem zwykle znajduje się tabliczka z informacją, na jak długim odcinku (informacja podana w kilometrach) występuje zagrożenie. Taki znak oznacza, że kierowca powinien zachować szczególną ostrożność na oznaczonym odcinku (zmniejszenie prędkości, zwiększenie czujności).

zwierzyna na drodze
Autor: Piotr Gajek zwierzyna na drodze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze