Kochasz starą Mazdę MX-5? Możesz być spokojny, części do niej nie zabraknie

2020-10-01 10:05 Rafał Mądry
Mazda MX-5 NA
Autor: Mazda Mazda MX-5 NA

Mazda MX-5 liczy już ponad 30 lat. Mimo swojego wieku, pierwsza generacja kultowego roadstera cieszy się cały czas dużą popularnością. Z tego powodu japoński producent rozszerza asortyment części zamiennych, dzięki czemu europejscy właściciele MX-5 NA przez kolejne dekady będą mogli cieszyć się z eksploatacji swoich aut.

Mazda rozszerza program części zamiennych do renowacji MX-5 NA, aby zaspokoić potrzeby fanów w całej Europie. Mazda obecnie w sumie oferuje 117 części do modelu MX-5 przystosowanego do ruchu prawostronnego i 156 podzespołów do samochodów wyprodukowanych w specyfikacji dla ruchu lewostronnego, które mogą być wykorzystywane w projektach renowacji MX-5.

Przeczytaj również: Jak bardzo (nie)zmieniła się przez 30 lat? Mazda MX-5 ND 30th Anniversary & Mazda MX-5 NA - TEST, OPINIA, WIDEO

Aby zyskać pewność, że firma wprowadza na rynek najbardziej potrzebne części, Mazda konsultowała się z wieloma specjalistami i fanklubami MX-5. Wszystkie części będą produkowane w Japonii przy użyciu nowoczesnych metod i z wykorzystaniem najwyższej jakości materiałów, aby zachować wygląd i wrażenie oryginalnych komponentów.

Nowa gama obejmuje części, których entuzjaści często poszukali, w tym na nowo opracowane, miękkie pokrycie dachu wykonane z materiału identycznego jak w pierwotnej wersji. Kontynuacją dbałości o autentyzm jest także współpraca z Enkei Wheels – firmą, która będzie produkować aluminiowe felgi, idealnie pasujące do oryginalnego projektu, ale wyprodukowane z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, aby były lżejsze i bardziej wytrzymałe. Wiele ruchomych części zamiennych – od pokrętła do otwierania bocznych szyb po zacisk tłoczka hamulca - będzie teraz szeroko dostępnych. Więcej informacji o dostępności części zamiennych do MX-5 NA znajduje się u lokalnych dealerów Mazdy.

Mazda MX-5 NA
Autor: Mazda Mazda MX-5 NA

Pierwsza Mazda MX-5 NA zadebiutowała w 1989 roku podczas Chicago Auto Show. Model ten wyprodukowano dotychczas w ponad milionie egzemplarzy, co czyni MX-5 najpopularniejszym dwumiejscowym roadsterem na świecie. W czasach gdy zmieniał się przemysł motoryzacyjny, ten kultowy roadster przywrócił to, co bliskie było odejściu w niepamięć – ideę niedrogiego, lekkiego samochodu sportowego.

Porównaliśmy: Tak bardzo podobne, a jednak różne: Abarth 124 Spider 1.4 Multiair 170 KM & Mazda MX-5 2.0 Sky-G 184 KM - TEST, OPINIA

Dzięki entuzjastycznej, globalnej społeczności fanów, Mazda MX-5 jest do dziś nadal z nami, wciąż popularna jak zawsze. W Polsce kultowa Mazda w ostatnich latach jest najpopularniejszym roadsterem sprowadzanym przez prywatnych użytkowników. 2019 rok był też rekordowy pod względem sprzedaży nowych MX-5 – do klientów w całym kraju trafiło 256 sztuk tego modelu w najnowszej wersji ND.

Mazda MX-5 NA
Autor: Mazda Mazda MX-5 NA
Najnowsze