Prawo jazdy, mandat, kontrola drogowa

i

Autor: Policja

Kolejny cios w kierowców? Mandaty podniosą składkę OC

2022-05-26 11:35

Szykują się wyższe opłaty dla kierowców. Najpierw zmiany w taryfikatorze, a teraz powiązanie mandatów ze składką OC. Kierowcy, którzy mają na koncie punkty karne będą musieli liczyć się z wyższym kosztem ubezpieczenia. Towarzystwa ubezpieczeniowe zyskają wgląd w informacje o mandatach i punktach karnych.

Podwyżki za mandat - wysokość składki OC będzie powiązana z punktami karnymi

Dostałeś mandat? Masz punkty karne? Już wkrótce za drogowe wybryki zapłacisz również wyższą składkę OC! Nowe prawo da po kieszeni kierowcom - to kolejna, po wyższych kwotach mandatów, zmiana, która ma dyscyplinować piratów drogowych. Kiedy towarzystwa ubezpieczeniowe zyskają wgląd w informacje o mandatach i punktach? Stanie się to już niebawem, bo prawo da im taką możliwość jeszcze przed wakacjami.

Wyższe OC za mandaty i punkty karne - o ile wzrosną składki?

Na razie nie wiadomo, na jaki wydatek muszą przygotować się kierowcy, a także jakie przewinienia będą najmocniej wpływały na wysokość opłaty za OC. Ustalenie zasad dotyczących powiązania składek z drogowym nieposłuszeństwem. Pewne jest, że w połączeniu z wysokimi kwotami mandatów, kierowcy będą musieli unikać spotkań z policją jak ognia. "Zwykłe" przekroczenie prędkości może się skończyć znacznie większym wydatkiem niż do tej pory.

Podwyżki mogą sięgnąć nawet kilkuset procent!

Biorąc pod uwagę fakt, że polscy kierowcy wciąż mają sporo na sumieniu i na drogach często "spotykają się" z policją, towarzystwa ubezpieczeniowe mogą już liczyć zyski. Jak zdradził w rozmowie z "Rzeczpospolitą" Bartosz Olszycki, dyrektor departamentu produktów komunikacyjnych w "Warcie", największe zwyżki, sięgające nawet setek procent, czekają na kierowców ukaranych mandatami za jazdę po alkoholu, drastyczne przekraczanie prędkości czy wyprzedzanie na pasach.

Sonda
Czy wysokość składki OC powinna być powiązana z mandatami i punktami karnymi?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE