Kradzione Porsche przejechało pół Europy. Odnalazło się na wyjeździe z Polski

2021-06-18 13:30
Porsche Cayenne S pochodzące z przestępstwa
Autor: Straż Graniczna Skradzione Porsche Cayenne S

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej odzyskali w Dorohusku utracone na terytorium Andory luksusowe Porsche. Pochodzącym z przestępstwa samochodem osobowym o szacowanej wartości 270 tys. zł próbował wyjechać z Polski obywatel Szwecji.

Do odnalezienia tego samochodu doszło 17 czerwca. Na terenie drogowego przejścia granicznego w Dorohusku, na kierunku wyjazdowym z Polski zatrzymano obywatela Szwecji. Do odprawy zgłosił się mężczyzna podróżujący Porsche Cayenne S wyprodukowanym w 2017 roku. Strażnicy przeprowadzili kontrolę pod kątem legalności pochodzenia tego auta. Czynności wykazały, że potężny niemiecku SUV o szacunkowej wartości 270 tys. zł figuruje w dostępnych bazach jako utracony na terytorium Andory.

Przeczytaj też: Luksusowe auto odnalezione w całości i masa części z kradzionych pojazdów

Cudzoziemcowi po zakończeniu czynności procesowych zezwolono na kontynuowanie podróży. Pojazd natomiast zabezpieczono na parkingu służbowym, a dalsze czynności w tej sprawie będzie prowadzić Policja. Od początku roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej odzyskali różnego rodzaju pojazdy mechaniczne o łącznej wartości ponad 5,5 mln zł.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze