Kreatywni przemytnicy wiadra z towarem wozili terenowymi motocyklami

2021-05-20 12:58
Kreatywna przemytnicy
Autor: Straż Graniczna Kontrabanda transportowana motocyklami

Kreatywność osób dokonujących przemytu papierosów nie zna granic. Tym razem mundurowi z Nadbużańskiego Oddziały Straży Granicznej, zatrzymali na gorącym uczynku motocyklistów z kontrabandą, którzy jednośladami klasy enduro transportowali nielegalny towar.

Do tego zatrzymania przemytników doszło 14 maja. Strażnicy z Dorohuska (woj. lubelskie) podczas działań prowadzonych w pobliżu granicy państwowej, zatrzymali przemytników, którzy użyli do transportu nielegalnego towaru specjalnie przystosowane do tego celu motocykle enduro. Mężczyźni odwozili w ten sposób od rzeki granicznej Bug papierosy, które były wcześniej przemycone z Ukrainy do Polski. W wyniku podjętych czynności na miejscu zatrzymano czterech obywateli Polski, mieszkańców regionu. Funkcjonariusze Straży Granicznej podczas zatrzymania, zabezpieczyli również pojazdy, radiotelefony oraz sprzęt, który był wykorzystywany do obserwacji granicy państwowej.

Przeczytaj też: Upchali w osobówce 23,5 tys. paczek papierosów o wartości 350 tys. zł

Mężczyźni zostali zatrzymani wraz z przewożonym towarem o szacunkowej wartości ponad 116 tys. zł. W sprawie zostało wszczęte postępowanie przygotowawcze. Zatrzymani odpowiedzą teraz za przestępstwo skarbowe związane z nielegalnym wprowadzeniem na teren kraju papierosów bez polskich znaków akcyzy. Czyn ten usankcjonowany jest karą grzywny, karą pozbawienia wolności lub obu tym karom łącznie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze