Kuba Wojewódzki jeździ jak król - jest wożony limuzyną wartą majątek! Co to za auto?

2020-05-27 12:02 Rafał Mądry
Kuba Wojewódzki ma ochroniarza
Autor: papara18 Kuba Wojewódzki ma ochroniarza

Kuba Wojewódzki w ostatnich dniach wyraźnie korzysta z chwil, w których może się wyciszyć i zrelaksować. Nic więc dziwnego, że podczas pokonywania zakorkowanych ulic Warszawy, showman woli spędzać czas na tylnej kanapie królewskiej limuzyny, jaką jest Mercedes-Maybach. To kosztujące majątek auto gwarantuje najwyższy poziom komfortu i nie wypada go prowadzić samemu.

Kuba Wojewódzki znany z ogromnej miłości do motoryzacji korzysta na co dzień z różnych samochodów. Ma m.in.: Lamborghini, Bentleya, Porsche i Jeepa. Zawsze pokazuje się w drogich autach, bez względu na to, czy są jego, czy tylko je użytkuje. Gwiazdora stać na luksusy, więc w chwilach, kiedy nie ma ochoty siadać za kierownicą, korzysta z najbardziej luksusowych limuzyn. Ostatnio przyłapano go w obłędnym Maybachu.

Zobacz też: Wojewódzki tej terenówce jest wierny od 26 lat

Limuzyna, którą Wojewódzki jest wożony przez kierowcę to dokładnie Mercedes-Maybach. Gwiazdor telewizji TVN zajmuje miejsce w komfortowym drugim rzędzie i jest beztrosko wieziony niczym król. Luksus i renoma swoje kosztują, dlatego ceny Mercedesa-Maybacha Klasy S startują od 682 300 zł. Mowa o wersji S 560, którą napędza 4-litrowa, podwójnie doładowana jednostka benzynowa V8 o mocy 469 KM i 700 Nm. Moment obrotowy na koła przenosi 9-stopniowa skrzynia automatyczna 9G-TRONIC. Wersja S 560 z napędem na wszystkie koła 4MATIC kosztuje od 704 100 zł.

Przeczytaj również: Oto Mercedes-Maybach GLS 600. Tak luksusowego SUV-a w Mercedesie jeszcze nie było - WIDEO, GALERIA

Znacznie droższa wersja S 650 startuje w cenniku od 915 600 zł. Do napędzenia tej blisko 2,5-tonowej limuzyny wykorzystano 6-litrowy, benzynowy silnik V12 o mocy 630 KM i 1000 Nm, którą 7-stopniowa skrzynia 7G-TRONIC przenosi na tylną oś. Jaka jest granica cenowa? Ciężko powiedzieć, ale z pewnością można się zbliżyć do kwoty 1,5 mln złotych, czyli prawie tyle, co sportowe Porsche GT2 RS Kuby Wojewódzkiego.

Najnowsze