Kuba Wojewódzki w najszybszym SUV-ie świata! To Lamborghini jest warte ponad milion złotych

Wygląda na to, że Kubie Wojewódzkiemu nigdy nie dość koni mechanicznych. Choć król TVN-u jeździ topową wersją Porsche 911 lub luksusowym Bentleyem Continentalem za grubo ponad milion złotych, to pomimo posiadania tak mocnych maszyn, showman postanowił doświadczyć czegoś nowego. Wojewódzki pokazał się w białym Lamborghini Urus. Co to za samochód?

Kuba Wojewódzki bez dwóch zdań kocha szybkie samochody. Dziennikarz jest właścicielem dwóch naprawdę mocnych i bardzo drogich pojazdów. Pierwsze to warte prawie półtora miliona ekstremalne Porsche 911 GT2 RS (pisaliśmy o tym tutaj - KLIKNIJ). Drugim autem telewizyjny gwiazdor zrekompensował sobie sztywne zawieszenie i twarde sportowe siedzenia, postawił na luksus i na 55 urodziny kupił niewiele tańszego Bentleya Continentala GT (sprawdź też - KLIKNIJ).

Obydwa te samochody można bez problemu rozpoznać, ponieważ zarówno torowe Porsche i dostojny Bentley są ubrane w spersonalizowane tablice rejestracyjne - W1 KW33 dla 911 GT2 RS i W3 KUBAW dla luksusowego GT. Niedawno pisaliśmy również o drugiej stronie medalu, jaką jest zamiłowanie Kuby do babrania się terenówkami w błocie i walki w koleinach. Do takich przełajowych jazd używa odpowiednio przygotowanego Jeepa Wranglera.

Najszybszy SUV świata

Kuba postanowił połączyć pasję do wysokich terenówek i sportowych osiągów, stąd też niedawno pokazał się w najszybszym SUV-ie świata — Lamborghini Urus. Wszystko jednak wskazuje na to, że tego auta nie kupił, a jedynie otrzymał do testów. Egzemplarz, z którym się sfotografował to auto należące do salonu Lamborghini Warszawa. Samochód ten można było podziwiać na targach Warsaw Motor Show 2018. Ta wysoko zawieszona sportowa zabawka jest nowatorskim dziełem włoskich inżynierów, którzy idąc za trendem, zdecydowali się wyprodukować ekstremalnie szybkie wielozadaniowe auto.

Jak na Lamborghini przystało, postawiona poprzeczka została bardzo wysoko. Urus choć waży 2200 kg, jest piekielnie szybki i nie ma w swojej klasie bezpośredniego rywala. Samochód otrzymał 4-litrowe podwójnie doładowane V8 o mocy 641 KM. Jest to jedyne takie auto w wyżej zawieszonym nad ziemią segmencie, które rozpędzi się do 100 km/h w 3.6 sekundy. Ile kosztuje taka maszyna? Ceny Lamborghini Urus zaczynają się od ponad miliona złotych.

Kuba Wojewódzki już wcześniej zachwycał się Urusem. Z żółtym egzemplarzem fotografował się przy okazji debiutu tego modelu w warszawskim salonie sprzedaży samochodów marki Lamborghini.

Wyświetl ten post na Instagramie.
Post udostępniony przez Kuba Wojewodzki (@kuba_wojewodzki_official)
Najnowsze