Gnał swoim Audi 200 km/h. Zapłaci gigantyczny mandat

i

Autor: Polska Policja Gnał swoim Audi 200 km/h. Zapłaci gigantyczny mandat

Miał sądowy zakaz

Leciał 200 km/h ulicami miasta. Zapłaci horrendalną grzywnę

2022-10-06 12:06

Leciał 200 km/h ulicami miasta. Wybryk 35-latka z Lubelszczyzny to kolejny dowód na to, że nowy taryfikator mandatów nie robi na piratach drogowych wrażenia. Kierujący Audi, z trzykrotnym zakazem kierowania pojazdami mechanicznymi, rozpędził się w terenie zabudowanym do blisko 200 km/h. Tym razem mężczyzna zapłaci horrendalną grzywnę.

Leciał 200 km/h ulicami miasta

Wydawało się, że wprowadzenie nowego taryfikatora mandatów, a później punktów karnych, ostudzi zapał drogowych bandytów. Nic bardziej mylnego! Na polskich drogach wciąż grasuje wielu niebezpiecznych kierowców, takich jak mężczyzna z Lubelszczyzny. Mężczyzna swoim starym Audi A4, w miejscowości Górki Noteckie, rozpędził się w terenie zabudowanym do blisko 200 km/h. Jego niebezpieczny wybryk uchwyciła kamera nieoznakowanego radiowozu. Gdy mundurowym udało się zatrzymać pirata do kontroli, okazało się, że za kierownicą siedzi 35-latek, który nie posiada uprawnień do kierowania.

Gnał bez ubezpieczenia i orzeczonym zakazem

Podczas dalszych czynności wyszło na jaw, że mężczyzna ma orzeczony trzykrotny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, a auto, które prowadził nie posiadało obowiązkowego ubezpieczenia oraz przeglądu technicznego. Wobec takich osób policjanci nie mają litości. Z uwagi na fakt, że mężczyzna w sposób rażący złamał przepisy drogowe, policjanci skierowali jego sprawę do sądu.

Pirat z Audi zapłaci ogromną grzywnę

Nieodpowiedzialna jazda będzie go słono kosztowała. Zatrzymanemu 35-latkowi grozi grzywna do 30 tysięcy złotych, z kolei za złamanie zakazów grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna musi się również liczyć z odpowiedzialnością za jazdę samochodem bez ubezpieczenia i przeglądu technicznego. Funkcjonariusze zabezpieczyli jego pojazd na policyjnym parkingu.

Sonda
Czy powinny być surowsze kary dla piratów drogowych?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają