Lexus LC 500 Regatta Edition jedzie do Europy. Specjalna wersja prezentuje się jak jacht na kołach - GALERIA

2020-08-04 10:58 Jan Guss-Gasiński

Debiutuje specjalna, premierowa edycja nowego, zjawiskowego japońskiego kabrioleta - LC 500 Regatta Edition. Zarezerwowana wyłącznie na rynek Europejski wersja wyróżnia się kolorem niebieskim i biełym, które tworzyą atmosferę luksusowej przystani. Produkcja tego modelu będzie ściśle limitowana.

Z okazji premiery pierwszego kabrioletu w gamie – modelu LC Convertible – Lexus stworzył edycję specjalną, aby jak najlepiej wyeksponować stylistykę nowego auta. Lexus LC Convertible Regatta Edition to ekskluzywna kompozycja kolorów.

Sprawdź: Wyjątkowe GT. Oto 5 rzeczy, którymi Lexus LC 500 zawstydza rywali - TEST, OPINIA

Producent pokusił się o zastosowanie głębokiego błękitu na karoserii (Structural Blue) i dachu oraz bieli i błękitu we wnętrzu, dzięki czemu stworzył klimat luksusowej mariny pełnej jachtów oceanicznych – właśnie taki widok zainspirował japońskich projektantów.

(2021) Lexus LC 500 Convertible Regatta Edition
Autor: Lexus (2021) Lexus LC 500 Convertible Regatta Edition

W trakcie procesu projektowania kabiny projektanci nie zapomnieli, że wnętrze kabrioletu najczęściej jest otwarte i widoczne, dlatego zapewnili harmonijne przejście między wnętrzem i karoserią samochodu. Ta zaleta jest doskonale widoczna w wersji Regatta Edition, dzięki połączeniu ciemnoniebieskiego i białego koloru.

Zobacz: Lexus LC po liftingu otrzymał nowy niesamowity lakier - GALERIA

Dominującą barwą jest biel, której użyto na wewnętrznych okładzinach przednich słupków, kierownicy (łącznie z jej środkową częścią) i podsufitce. Deska rozdzielcza i panele drzwi mają granatową część górną, kontrastującą z dolną białą, podczas gdy przednie fotele są tapicerowane białą, perforowaną skórą z niebieskimi akcentami w zagłówkach, na wysokości ramion oraz na uchwytach.

(2021) Lexus LC 500 Convertible Regatta Edition
Autor: Lexus (2021) Lexus LC 500 Convertible Regatta Edition

Ceny w Polsce

Lexus LC 500 Convertible w domyślnych wariantach został wyceniony już przez polskiego importera. Cennik otwiera podstawowa odmiana Prestige, która startuje od 632 000 zł. W tej kwocie otrzymujemy adaptacyjne zawieszenie, tylny dyferencjał o ograniczonym poślizgu i wnętrze wykończone z niezwykłą starannością.

Przeczytaj także: Znamy ceny Lexusa LC 500 Convertible. Jest drogo. I dobrze - CENNIK

Droższa odmiana w cenniku to Superturismo, na którą trzeba przeznaczyć co najmniej 699 000 zł. Dopłata w wysokości blisko 70 tys. gwarantuje m.in. nadmuch na kark i podgrzewaną kierownicę, a także możliwość wykończenia wnętrza czerwoną skórą. W ofercie znajduje się również pakiet Luxury (23 500 zł), który obejmuje 21-calowe felgi, karbonowe nakładki progowe oraz wyświetlacz Head-Up (HUD).

(2021) Lexus LC 500 Convertible Regatta Edition
Autor: Lexus (2021) Lexus LC 500 Convertible Regatta Edition

Najwyższy poziom wyposażenia to Limited Edition wyceniony na 789 000 zł. W standardzie auto posiada wszystkie opcje niższych poziomów, a także specjalny, niebieski lakier. Na tle innych wersji wyróżnia się ona również niebieskim dachem z białą podsufitką oraz wnętrzem wykończonym białą skórą. Za napęd będzie odpowiadać oczywiście 5-litrowe V8 o mocy 460 KM. Niestety na tę chwilę nie wiadomo jak dużo będzie trzeba przygotować na wersję Regatta oraz jak bardzo limitowany będzie wolumen tej wersji.