Limuzyna nie trafiła pod piłę! Po dwóch latach odnaleźli całe auto

2021-10-22 11:26
Odzyskali Audi A8 skradzione w 2019 roku
Autor: Straż Graniczna Skradziona limuzyna odnalazła się pod dwóch latach

Funkcjonariusze z Morskiego Oddziału Straży Granicznej odzyskali luksusowe Audi A8 o wartości ok. 75 tys. złotych. Okazało się, że samochód figurował jako zaginiony od 2019 roku, kiedy to został skradziony w Kołobrzegu. O dziwo, auto nie zostało rozebrane na części i odnalazło się w całości.

Każdego dnia funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymują i poddają kontroli pojazdy, które budzą podejrzenia. Czasami jednak mundurowi biorą także udział w poszukiwaniach zaginionych pojazdów. Tym razem wpadli na trop luksusowej limuzyny spod znaku czterech pierścieni, która została odnaleziona przez strażników granicznych na jednej z posesji w Koszalinie. Okazało się, że zarówno w Systemie Informacyjnym Schengen, jak i bazie Interpolu, Audi A8 figurowało jako utracony w Kołobrzegu w grudniu 2019 roku. Odzyskany pojazd został zabezpieczony na terenie Straży Granicznej, która prowadzi dalsze czynności procesowe w tej sprawie.

O dziwo, odzyskane luksusowe auto nie zostało rozebrane na części. Skradzione pojazdy rzadko wracają do właścicieli ponieważ zazwyczaj od razu po tym jak znikają z ulicy czy posesji, trafiają do dziupli, gdzie są rozmontowywane, a karoserie trafiają pod piłę. Popyt na tanie, używane komponenty nie słabnie, a w internecie nie brakuje ogłoszeń dotyczących części podejrzanego pochodzenia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE