Ma 36 lat i przejechał mniej niż 5000 km. Ile kosztuje dziś ten Mercedes Klasy S W126?

Mercedes W126 z przebiegiem 4696 km
Autor: Motorgroup LLC @ebay Mercedes W126 z przebiegiem 4696 km

Mercedesy bezsprzecznie należą do najbardziej pożądanych i popularnych klasyków na całym świecie. Choć podaż większości modeli tej marki była ogromna, do dziś przetrwały tylko niektóre sztuki. Wśród nich znalazła się Klasa S z 1985 roku. Samochód przeznaczony na rynek europejski został wystawiony na sprzedaż w USA, a w ciągu 36 lat przejechał zaledwie 2918 mil, czyli 4696 km. Ile trzeba za niego zapłacić?

Klasyczne Mercedesy? Zdaniem jednych to najlepsze auta świata i doskonała lokata. Inni uważają, że to nudy i pospolity wybór. Niezależnie od tego, po której stronie barykady jesteś, trzeba przyznać, że ten 36-letni W126 robi wrażenie. Niecałe 5000 km przebiegu, które Mercedes pokonał na własnych kołach sprawiło, że samochód prezentuje się jak nowy. Dziś jest na sprzedaż, a dealer za oceanem życzy sobie za niego około 39 995 dolarów. Dużo?

SprawdźTen Matiz piętnastokrotnie okrążył Ziemię! Ma przebieg ponad 600 tys. km - WIDEO

Biorąc pod uwagę, co stało się z cenami klasycznych Mercedesów, taka kwota wydaje się być rozsądna. Dotyczy oferty dość nietypowej - Mercedes, oprócz tego, że stał w miejscu przez niemal cały czas, to był przeznaczony na rynek Belgijski. Jest to wersja europejska, która trafiła do USA i właśnie tam została wystawiona na sprzedaż. Dealer Motorgroup LLC ze Scottsdale w Arizonie zapewnia, że samochód nie został zaniedbany i przez wszystkie te lata był regularnie myty i odpalany. Zdaniem sprzedającego auto z 1985 do dziś jest bez skazy, a nabywca odbierze je na nowych oponach.

3.8-litrowe V8 pracujące pod maską Mercedesa W126 z ogłoszenia nie zdążyło się nawet porządnie dotrzeć. Czy nowy właściciel będzie jeździł tym autem regularnie? A może postawi je w garażu na kolejne lata? Tak czy inaczej, przy takiej cenie zakupu nabywca nie powinien być stratny.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze