Mają 3 cylindry i 260 KM. Niedrogi tuning szybkich Fordów od Mountune

Ford Fiesta ST po tuningu Mountune
Autor: Mountune Ford Fiesta ST po tuningu Mountune

Ford Puma ST i Ford Fiesta ST doczekały się tuningu od Mountune. Firma specjalizująca się w podnoszeniu parametrów aut z błękitnym owalem na masce wycisnęła potężną moc z 3-cylindrowych jednostek. Co jeszcze się zmieniło i czym charakteryzują się szybkie Fordy po kuracji brytyjskiej firmy?

Ford Puma ST i Ford Fiesta ST to dwa modele, które dzielą między sobą wiele podzespołów. 3-cylindrowa jednostka stosowana przez Ford Performance daje świetne wrażenia z jazdy i nie brakuje jej "pary", ale dla tych, którym mocy jest wciąż za mało, brytyjski tuner przygotował pakiet zwiększający moc. Mountune wycisnął z 1.5-litrowego silnika aż 260 KM! Co z pozostałymi modyfikacjami?

SprawdźWjechała przed ciężarówkę i zaczęła hamować. Była zdziwiona, że skończyło się wypadkiem! - WIDEO

Mountune to firma, która zajmuje się tuningiem, ale jej projekty ograniczają się głównie do "czipowania". Programy opracowane na potrzeby Fiesty ST i Pumy ST pozwalają wykrzesać sporą moc z niewielkich silników. W ofercie dostępne są dwa warianty - m235 i m260. Ten pierwszy podnosi moc do 235 KM, a jego zastosowanie ogranicza się do wpięcia wtyczki, która modyfikuje oprogramowanie silnika. Drugi pozwala się cieszyć mocą 260 KM, ale tuner zaleca w jego przypadku montaż innych elementów swojej produkcji. Chodzi o inny filtr powietrza, lekko zmieniony układ dolotowy i intercooler. 

Ford Puma ST Mountune
Autor: Mountune Ford Puma ST Mountune

Tuning, który nie zrujnuje kieszeni

Fordy po takiej kuracji z pewnością jeżdżą jeszcze lepiej, a zdaniem tunera, po wgraniu oprogramowania poprawia się również brzmienie silnika. Ulepszone mają być również procedura startu i możliwość zmiany biegów z gazem "w podłodze". Cena pakietów nie jest wygórowana. Opcja m235 kosztuje 479 funtów, a m260 to wydatek 562 funtów.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze