Małgorzata Tusk tak MOCNEGO auta nie miała! PRZESIADŁA SIĘ do dużego SUV-a - ZDJĘCIA

2020-12-01 12:33 Rafał Mądry

Małgorzata Tusk od wielu lat wiernie jeździ wyłącznie japońskimi samochodami. Najpierw użytkowała różne modele Toyoty, a w 2015 roku przesiadła się dosłownie o poziom wyżej do ekskluzywnego Lexusa. Małżonka byłego premiera najpierw wybrała wyżej zawieszonego i stylowego Lexusa NX, potem był trochę mniejszy crossover Lexus UX, a teraz przyszedł czas na dużego Lexusa RX. Tak mocnego auta żona Donalda Tuska jeszcze nie miała.

W rodzinie Tusków co jakiś czas pojawiają się nowe samochody. Do niedawna małżonka byłego przewodniczącego Rady Europejskiej jeździła niedużym crossoverem. Był to Lexus UX 200h (zobacz nasz test - KLIKNIJ i SPRAWDŹ), czyli hybrydowy model japońskiej marki premium. Pojazd ten cechujący się atrakcyjnym wzornictwem, podwyższonym zawieszeniem i zwinnością samochodu kompaktowego, jest napędzany oszczędnym układem hybrydowym o mocy 184 KM. Taki Lexus w dobrej wersji wyposażenia to wydatek około 200 tys. zł.

Teraz Małgorzata Tusk jeździ jeszcze lepszym modelem, a żeby było ciekawiej, auta z tak mocnym silnikiem jeszcze nie miała. Z polakierowanego na wesoły pomarańczowy kolor crossovera, przesiadła się do znacznie bardziej ekskluzywnego Lexusa RX w stonowanym srebrnym kolorze nadwozia. Auto żony Donalda Tuska to dokładnie model RX 450h (zobacz nasz test - KLIKNIJ i SPRAWDŹ). Ten wóz mierzy prawie 5 metrów długości, ma przestronną 5-osobową kabinę, jest luksusowo wyposażony i bardzo komfortowy.

Małgorzata Tusk jeździ Lexusem RX 450h
Autor: PAPARA26 Małgorzata Tusk jeździ dużym hybrydowym SUV-em Link: Zobacz więcej zdjęć auta Małgorzaty Tusk - KLIKNIJ

Pod maską Lexusa RX 450h pracuje benzynowy silnik 6-cylindrowy. Motor V6 o pojemności 3.5 litra został połączony z jednostką elektryczną oraz baterią magazynującą energię w procesie rekuperacji. Moc systemowa napędu wynosi 313 KM i 335 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Auto ma automatyczną skrzynię biegów i napęd na cztery koła (przy tylnej osi pracuje drugi motor elektryczny o mocy 68 KM). Na jakie osiąg można liczyć? Producent informuje, że pierwsze 100 km/h ze startu zatrzymanego osiągane jest w czasie 7,7 s, a prędkość maksymalną z jaką można pojechać to ograniczone elektronicznie 200 km/h.

Zobacz również: Takie MASZYNY ma Tomasz Kammel. Auta gwiazdy TVP są warte ponad milion złotych!

Ile kosztuje taki samochód? Aby pozwolić sobie na nowego Lexusa RX 450h, trzeba w salonie zapłacić około 300 tys. zł. Solidnie wyposażenie wersje to już jednak koszt około 400 tys. zł, a aucie Małgorzaty Tusk widać, że nie jest to standardowy wariant. Decydując się na leasing z wpłatą własną 10% miesięczna rata za takiego Lexusa to granice 3 tys. zł.

Małgorzata Tusk z plecakiem za prawie 8 tys. zł
Najnowsze