Maseczki i przyłbice z logo Lamborghini. Z koronawirusem walczy kto może

2020-04-02 9:32 Rafał Mądry

Środki ochrony osobistej to aktualnie produkty pierwszej potrzeby na całym świecie. Włochy, które są najsilniej dotkniętym pandemią koronawirusa krajem w Europie, zmagają się z niewyobrażalnymi trudnościami i mają największą liczbę ofiar na świecie. Do pomocy przyłącza się kto może. Za produkcję maseczek ochronnych i przyłbic zabezpieczających twarz zabrała się również włoska marka Lamborghini.

Koronawirus rozprzestrzeniający się w szybkim tempie, mobilizuje wszelkie możliwe siły do walki z tym śmiercionośnym i niewidzialnym wrogiem. Pomoc rządowi oraz placówkom medycznym zaoferował włoski producent supersamochodów. Uruchomiona została produkcja masek ochronnych i przyłbic zabezpieczających twarz, które na początek trafią do szpitala Sant’Orsola-Malpighi w Bolonii.

Zobacz również: Seat produkuje respiratory i wspiera hiszpańską służbę zdrowia - WIDEO 

Ręczne szycie masek oraz drukowanie przyłbic odbywa się w Lamborghini w Sant'Agata Bolognese we Włoszech. Maski na twarz są wytwarzane przez pracowników odpowiedzialnych za wnętrze i projekty specjalne w modelach Huracan i Aventador. Docelowy poziom produkcji został ustalony na 1000 masek dziennie.

Przyłbice wykonane z tworzyw sztucznych są produkowane przy użyciu drukarek 3D w zakładzie produkującym włókna węglowe oraz w dziale badań i rozwoju. Wyznaczony cel to produkcja 200 funkcjonalnych przyłbic dziennie.

Najnowsze