Znani muzycy sprzedają auto. Odpicowany Mercedes trafił na aukcję WOŚP

Kupić odpicowanego i zadbanego Mercedesa W201? Dziś może to być nie lada problem. Teraz jest jednak szansa, by stać się posiadaczem kultowego Baby Benza w klimacie lat 90., a przy okazji wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Samochód został przekazany przez PRO8L3M - zespół, którego muzycy są znani z zamiłowania do motoryzacji.

Jak co roku, finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy obfituje w motoryzacyjne licytacje. Swój wkład postanowili dołożyć muzycy z grupy PRO8L3M i przekazali na aukcję odpicowanego Mercedesa 190 w barwach Adidas Originals. O ile wóz nie każdemu przypadnie do gustu, ma robić to, co do niego należy - przenosić do klimatu lat 90. Teraz, biały Baby Benz zostanie zlicytowany w szczytnym celu.

SprawdźSPAL gumę z królową życia! Sylwia Peretti oferuje przejazd swoją 800-konną BESTIĄ - ZDJĘCIA

Fura, która trafiła na aukcję to obniżony egzemplarz z paskami Adidas superstar na karoserii. Fabryczna tapicerka została przykryta białymi pokrowcami, a na desce rozdzielczej znalazł się oryginalny kaseciak. To jednak nie koniec przeróbek, będących częścią niedawnego remontu auta. Nowiutkie są sprzęgło, felgi, hamulce i akumulator. Oryginalne obręcze kół ubrano w wielosezonowe opony, a przyszły właściciel wraz z autem otrzyma opłacone ubezpieczenie OC na miesiąc.

PRO8L3M przekazał Mercedesa na aukcję WOŚP
Autor: PRO8L3M PRO8L3M przekazał Mercedesa na aukcję WOŚP

Klimatyczny Merc ma pod maską benzynowy silnik 1.8, a przebieg 360 tys. kilometrów można traktować z przymrużeniem oka. Popularny bezyniak nie zapewnia sportowych wrażeń z jazdy, ale nie o to przecież chodzi. Pełna zgodność z klimatem lat 90. została zachowana. Kluczyki szczęśliwemu nabywcy przekażą członkowie zespołu. Oby wóz spisywał się na medal i nie sprawiał pro8l3mów!

Cena Mercedesa w momencie publikacji tego tekstu wynosiła 19 100 zł. Ciekawe, na jakiej kwocie się skończy. Koniec licytacji w niedzielę, 31 stycznia. Link do aukcji: KLIK

Najnowsze