Most Łazienkowski: remont opóźni się przez upały?

2015-08-13 14:56
Most Łazienkowski
Autor: Simona Supino Most Łazienkowski

Na placu odbudowy Mostu Łazienkowskiego trwa wyścig z czasem. Wykonawca zobowiązał się do przywrócenia ruchu na przeprawie do 31 października. Jednak piękna pogoda może pokrzyżować plany.

Obecnie w Warszawie panują raczej południowo-europejskie warunki pogodowe. W dzień temperatura oscyluje w okolicach 30 stopni Celsjusza, a czasem i mocno przekracza tę wartość. Takie upały nie pomagają wykonawcy podczas remontu mostu. I nie tylko firmie Bilfinger Infrastructure, która remontuje obiekt, ale i podwykonawcom, którzy wykonują m.in. elementy stalowe nowego mostu.

Czytaj: Most Łazienkowski do rozbiórki! Konstrukcja mostu w TRAGICZNYM stanie!

Problem dotyczy zarówno pracujących na terenie budowy (tam gdzie wymagane są prace spawalnicze temperatura potrafi dochodzić do 70 stopni Celsjusza), jak i firm, które przygotowują nową konstrukcję mostu. W wyniku upałów ograniczane są dostawy prądu, które powodują, że praca w takich firmach prowadzona jest na "pół gwizdka". Jednak przedstawiciele wykonawcy zapewniają, że bezpieczeństwo robotników jest stale kontrolowane - m.in. przez pracowników BHP, a wszystkie elementy nowego mostu dotrą na przełomie sierpnia i września.

Kliknij: Wreszcie szybki wyjazd z Warszawy! Nowy fragment S8 oddany do użytku

Na samej budowie trwa etap nasuwania nowej konstrukcji mostu w miejsce starej. Łączna długość elementów, które już są nasunięte z obu stron Wisły to 160 m - docelowo ma być 425 m. Według Gazety Wyborczej, rzecznik prasowy Bilfinger Infrastructure, Mateusz Gdowski zapewnia, że termin 31 października nie jest zagrożony i most zostanie do tego czasu udostępniony kierowcom.

Przypomnijmy, że 14 lutego, około 17.30 wybuchł pożar, który spowodował zniszczenie Mostu Łazienkowskiego. Strażacy walczyli z ogniem ponad 12 godzin, a temperatura w niektórych miejscach przekraczała 1000 stopni Celsjusza - spowodowało to naruszenie konstrukcji. Warszawa uzyskała dodatkowe środki z budżetu państwa na remont przeprawy, który ruszył na początku kwietnia.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE