Motocyklem po wszystkich buspasach w Warszawie. Program pilotażowy zakończony sukcesem

2020-02-25 11:28 Rafał Mądry
Motocyklem po buspasach w Warszawie
Autor: Marek Kudelski Motocyklem po buspasach w Warszawie

Miasto Stołeczne Warszawa oficjalnie pozwoli motocyklistom legalnie poruszać się po wszystkich buspasach. Jak informuje prezydent stolicy Rafał Trzaskowski, pilotażowy program tego rozwiązania przyniósł pozytywne wyniki i teraz odpowiednie przepisy zostaną wdrożone na stałe.

Poruszanie się motocyklami po wybranych trasach dla autobusów w Warszawie przechodzi z fazy testowej w oficjalne udostępnienie buspasów motocyklistom. Już od kwietnia kierujący jednośladami będą mogli korzystać ze wszystkich buspasów w mieście. Zmiany w organizacji ruchu i oznakowaniu będą wprowadzane od kwietnia. Aktualnie tam, gdzie stosownych znaków jeszcze nie ma, taka jazda stanowi to wykroczenie. O decyzji ratusza wydanej w tej sprawie powiadomił oficjalnie mediach społecznościowych prezydent Rafał Trzaskowski.

Pisaliśmy: Po marce auta rozpoznasz czy jego kierowca lubi spokojną albo dynamiczną jazdę. W czołówce wcale nie ma BMW

Program pilotażowy wraz z kampanią informacyjną "Motocykle na buspasach" trwał przez dwa sezony - od maja 2018 do października 2019 roku. W tym czasie motocykliści mogli poruszać się buspasami na ul. Radzymińskiej na Trasie Łazienkowskiej od Alej Jerozolimskich do skrzyżowania alei Stanów Zjednoczonych z Ostrobramską oraz w alei "Solidarności" na odcinku od Krynoliny do Rzeszotarskiej.

Od kwietnia z blisko 53 kilometrów warszawskich buspasów będą mogli korzystać kierowcy: autobusów komunikacji miejskiej, taksówek, pojazdów Miejskiego Transportu Osób Niepełnosprawnych, samochodów elektrycznych oraz motocykli.

Najnowsze