Nadchodzi nowy czeski SUV. Skoda VISION IN to koncept, który zapowiada nowe auto na indyjski rynek

2020-01-10 15:31 Maciej Lubczyński
Skoda VISION IN
Autor: Skoda Skoda VISION IN

Skoda, że nie zobaczymy jej w Europie. Skoda VISION IN została przygotowana z myślą o nadchodzącym Auto Expo 2020 w New Delhi. Czesi zaprezentują studyjną wersję nowego SUV-a rozmiarów podobnych do Kamiqa.

Specyfika indyjskiego rynku sprawia, że producentom czasem opłaca się opracować samochód przeznaczony specjalnie dla tego kraju. Nie inaczej jest z najnowszą propozycją Skody - kompaktowym SUV-em, którego produkcja ma wystartować jeszcze w tym roku. Na Auto Expo w New Delhi, które rusza 5 lutego, zobaczymy Skodę VISION IN.

Sprawdź: Skoda Scala czy Skoda Kamiq? Którą czeską nowość wybrać? PORÓWNANIE

Auto mierzy 4,26 metra czyli o 2 cm więcej niż Kamiq. Ta symboliczna różnica sprawia, że auta grałyby w jednej lidze, gdyby Skoda oferowała je równolegle. VISION IN ma jednak bardziej bojową stylizację - taką, jaką Hindusi lubią bardziej i biorąc pod uwagę jakość tamtejszych dróg, trudno im się dziwić.

Skoda VISION IN
Autor: Skoda Skoda VISION IN

Nie znamy szczegółów technicznych ani tych dotyczących wyposażenia, ale można się spodziewać, że auto będzie nieco gorzej wyposażone jego niż europejski krewniak. Wiadomo, że powstanie na modułowej platformie MQB A0.

Jeśli chodzi o Indie, Skoda jest najważniejszą marką w portfolio grupy Volkswagen, dlatego ten crossover, podobnie jak inne nadchodzące modele, powstaną w ramach programu INDIA 2.0. Chodzi o skupienie się na potrzebach indyjskiego klienta i przygotowaniu produktów dopasowanych pod konkretne wymagania. 

Najnowsze