Nie jedź na cmentarz, nie wejdziesz. Zamknięte wszystkie cmentarze w Polsce

Cmentarze będą zamknięte
Autor: EP Cmentarze będą zamknięte

Na konferencji Premiera Mateusza Morawieckiego padła ważna informacja dotycząca świątecznego weekendu. Na przełomie października i listopada, przez 3 dni cmentarze będą zamknięte. Podjęta na ostatnią chwilę decyzja oznacza konieczność zmiany planów dla wielu kierowców. Czy jest sens wyjeżdżać na Wszystkich Świętych?

Rząd długo zwlekał z tą decyzją. Po piątkowej konferencji Prezesa Rady Ministrów wiemy już, że nie ma po co ruszać na cmentarz - będą one zamknięte. Od 30 października do 2 listopada, bramy nekropolii nie otworzą się dla osób, które zechcą odwiedzić groby bliskich. Co z weekendowymi wyjazdami?

Sprawdź: Policja ostrzega - kontrole będą szczegółowe! Wszystkich Świętych na drogach. Akcja Znicz 2020

Dla wielu osób wiąże się to ze zmianą planów. Pewne jest, że po ogłoszeniu dzisiejszej decyzji nie ma powodu do wyjazdów - choć przedstawiciele rządu nie mówią na razie o lockdownie i nie jest rozważany zakaz przemieszczania się, odwiedzenie grobów będzie niemożliwe. W takiej sytuacji wyjechać możemy tylko po to, by spędzić święta rodzinnie.

Sobotnie zamknięcie ogłoszone w piątek

Ogłoszone w piątek zamknięcie cmentarzy sprawia, że wszystkie przygotowania do świątecznego weekendu nie mają sensu. To dramat nie tylko dla handlarzy, którzy liczyli na weekendowe odrobienie strat, ale i dla samorządów, które zorganizowały zmiany w komunikacji miejskiej i organizacji ruchu wokół nekropolii.

Dowiedz się: Zakazy i ograniczenia ruchu podczas świątecznego weekendu. Kogo dotyczą?

Warto zastanowić się, czy warto udać się w obecnej sytuacji w trasę. Zdaniem przedstawicieli rządu, spotkania, zwłaszcza z seniorami powinny poczekać. W związku z szybko rosnącą liczbą zachorowań przypominamy, by trzymać się zasad: dystans, dezynfekcja, maseczka. To bardzo ważne, by uniknąć zakażenia koronawirusem.

Najlepsze plakaty, wulgarne hasła. Strajk kobiet
Najnowsze