Policja ostrzega - kontrole będą szczegółowe! Wszystkich Świętych na drogach

Kontrola drogowa
Autor: Policja kontrola drogowa

Kierowcy, którzy wybierają się w tym roku na świąteczny wyjazd, nie będą mogli liczyć na taryfę ulgową. Policjanci, których zadaniem będzie pilnowanie porządku na drogach, zapowiadają liczne kontrole. Funkcjonariusze zwrócą uwagę nie tylko na prędkość, ale i na szereg innych spraw związanych z bezpiecznym podróżowaniem.

Więcej policji na drogach, kierowanie ruchem w okolicach cmentarzy i wzmożone kontrole drogowe. Nadchodzące dni będą wyzwaniem dla służb, które w warunkach pandemii będą musiały zadbać o porządek na mocno uczęszczanych drogach. W komunikacie prasowym, policja daje kierowcom znać, że będą drobiazgowo kontrolować zarówno prędkość, jak i szereg innych rzeczy.

Sprawdź: Mandat we Wszystkich Świętych. Policja nie odpuści! Gdzie będzie suszyć? W jakich miejscach staną kontrole?

Jak czytamy, funkcjonariusze zapowiadają, że będą sprawdzać, czy kierujący stosują się do przestrzegania ograniczeń prędkości na drogach. Podczas kontroli, policjanci sprawdzą również czy podróżujący mają zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci przewożone są w odpowiednich fotelikach. Policjanci będą zwracali także uwagę na stan techniczny pojazdów oraz stan trzeźwości kierujących. Przed wyruszeniem w podróż warto sprawdzić, czy mamy kompletne, wymagane przez prawo wyposażenie auta.

Kontrola drogowa, policja
Autor: Policja Kontrola drogowa, policja

Bezpieczeństwo kierowców i pieszych

Mundurowi mają zwracać uwagę nie tylko na bezpieczeństwo zmotoryzowanych. Jak co roku, apelują do pieszych o ostrożność i zadbanie o to, by być widocznym na drodze. Odblask, kamizelka, latarka lub inne źródło światła to podstawa, by uniknąć tragedii na drodze. 

Pisaliśmy: Podstawowe wyposażenie samochodu. Te rzeczy warto mieć w aucie!

Patroli możemy spodziewać się w całej Polsce, jednak policja szczególną uwagę zwróci na okolice cmentarzy. Zmiana organizacji ruchu wokół nekropolii będzie wymagać od kierowców i policjantów wzajemnego zrozumienia. Funkcjonariusze mają pomagać kierowcom w bezpiecznym dojeździe na miejsce. Będą kierować ruchem, pomagać kierowcom poruszać się w rejonach nekropolii, wskazywać miejsca parkingowe.

Najlepsze plakaty, wulgarne hasła. Strajk kobiet
Najnowsze