Nie myślał trzeźwo, dostał 6000 zł mandatu

i

Autor: Policja Nie myślał trzeźwo, dostał 6000 zł mandatu

Pirat za kierownicą TIR-a

Nie myślał trzeźwo, dostał 6000 zł mandatu. Śmierć czaiła się za rogiem

2022-08-02 8:50

Nie myślał trzeźwo, dostał 6000 zł mandatu. Kierujący ciężarówką obywatel Serbii o mało nie doprowadził do wielkiej tragedii. Manewrem, którego dopuścił się na DK 8 między Białymstokiem, a Augustowem, mógł odebrać wiele żyć. Całą sytuację uchwyciła kamera nieoznakowanego radiowozu grupy SPEED.

Nie myślał trzeźwo, dostał 6000 zł mandatu

Mrożące krew w żyłach sceny rozegrały się we wtorek (26 lipca), na drodze krajowej nr 8 między Białymstokiem, a Augustowem. Na wysokości miejscowości Dryga (woj. podlaskie), kierujący samochodem ciężarowym obywatel Serbii rozpoczął manewr wyprzedzania w zakazanym miejscu. Przez jego nietrzeźwe myślenie mogło dość do tragicznego zdarzenia, w którym ucierpiałoby wiele osób. Kierujący wielotonowym zestawem 63-latek uniknął wypadku w ostatniej chwili i tylko dzięki reakcji pozostałych uczestników drogi. Całą sytuację nagrała kamera nieoznakowanego radiowozu podlaskiej grupy SPEED.

SPRAWDŹ - Luksusowy SUV nie zmieścił się pod mostem. Kierowca lawety się przeliczył

Pirat drogowy za kierownicą tira. Gigantyczny mandat dla Serba

Dostał 6000 zł mandatu. Śmierć czaiła się za rogiem

Gdy kierujący TIR-em zjechał na przeciwległy pas, ciężarówka poruszała się już z nadmierną prędkością. Niewiele brakowało, by jego lekkomyślność skończyła się tragedią. Widząc pędzącą ciężarówkę kierowcy z przeciwka zaczęli hamować, bo o ucieczce nie było już mowy. O dziwo za narażenie wielu osób na śmierć lub kalectwo kierujący zestawem obywatel Serbii został ukarany tylko mandatem. Nie małym co prawda, bo na kwotę 6000 zł. Niemniej w tej sytuacji nawet odebranie mu uprawnień potrzebnych do wykonywania zawodu byłoby bardzo łagodnym rozwiązaniem.

ZOBACZ - Fabrycznie nowy Maluch na sprzedaż. Cena? Lepiej nie wspominać!

Na drodze krajowej nr 8 podlascy funkcjonariusze z grupy SPEED pojawiają się bardzo często. Dzieje się tak nie bez powodu, bowiem to właśnie na tej drodze w przeszłości dochodziło do wielu tragicznych wypadków, których przyczyną było nieprawidłowe wyprzedzanie. 

Sonda
Dostałeś kiedyś mandat za przekroczenie prędkości?
Nasi Partnerzy polecają