Nie przetrwał ani jeden samochód. Kontenerowiec Felicity Ace zatonął

2022-03-03 11:17
Kontenerowiec Felicity Ace zatonął
Autor: Marinha PT Kontenerowiec Felicity Ace zatonął

Pożar był dopiero początkiem prawdziwej tragedii! Samochodowca Felicity Ace, który 16 lutego br. stanął w płomieniach u wybrzeży Portugalii, ostatecznie nie udało się uratować. Razem z czterema tysiącami samochodów grupy Volkswagen przechylił się o 45 stopni i poszedł na dno. Analitycy oszacowali straty na blisko pół miliarda dolarów.

Statek Felicity Ace dopłynął do ostatniego portu. Historia samochodowca, który 16 lutego br. stanął w płomieniach na wybrzeżach Portugalii dobiegła końca - razem z 4000 samochodami koncernu Volkswagen AG finalnie zatonął. W prowadzeniu akcji ratunkowej nie pomagały słabe warunki pogodowe i wysokie fale. Finalnie statek przechylił się o 45 stopni i jak podaje Automotive News Europe, 1 marca ok. godz. 9.00 czasu lokalnego poszedł na dno. Na szczęście z pokładu na czas udało się ewakuować wszystkich ludzi. Zgodnie z raportem przygotowanym przez Russel Group wartość wszystkich pojazdów szacuje się na blisko 438 mln dolarów.

Zwykłe, sportowe i limitowane

W drodze do Stanów Zjednoczonych było ok. 1900 egzemplarzy Audi, 500 Volkswagenów, 1100 Porsche, prawie 200 Bentleyów i 85 aut marki Lamborghini, w tym limitowane sztuki limitowanego i nie produkowanego już Lamborghini Aventador. Gdy ruszą procedury ubezpieczeniowe, powinniśmy poznać oficjalną wartość poniesionych strat.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE