Nowa flota samochodów Jeep i Alfa Romeo dla policji

2016-12-18 14:21

Włoska policja wzbogaciła się o nowe radiowozy. Flota przeznaczona dla oddziałów prewencji oraz komisariatów policji została zasilona samochodami Jeep Renegade i Alfa Romeo Giulietta. Nieco bardziej luksusowa Alfa Romeo Giulia w wersji wyposażenia dla drogówki, trafiła do służby oddziałów pilotujących władze włoskiego rządu.

Samochody Jeep Renegade w wersji Sport zostały wyposażone w silniki 2.0 Multjet 4x4 120 KM. Ten kompaktowy SUV dzięki swoim własnościom ma pomóc w działalności związanej z zabezpieczaniem oraz nadzorowaniem i kontrolowaniem terytorium, od miast aż po najtrudniej dostępne obszary poza nim. Alfa Romeo Giulietta w wersji 1.6 Multjet 120 KM ma być typowym poręcznym pojazdem wspomagającym pracę sił porządkowych. Policyjna Alfa Romeo Giulia została oparta o odmianę Veloce. Pod maską pracuje benzynowy silnik 2.0 turbo o mocy 280 KM. Napęd jest przekazywany na cztery koła w celu zagwarantowania maksymalnego poziomu wydajności i bezpieczeństwa.

Sprawdź: Alfa Romeo Giulia: polski CENNIK włoskiej piękności

W ciągu 2016 roku, Grupa FCA przekazała włoskiej policji wiele samochodów. Były to: pięciodrzwiowy Fiat Tipo dla prefektur i powiatowych komend policji, modele Fiat Panda 4x4 i Fiat Punto dla komisariatów, Scudo i Doblo do przewozu specjalnie wyszkolonych psów oraz Ducato, bestseller Fiata Professional, do przewozu osób i towarów.

Alfa Romeo we włoskiej policji

Od ponad pół wieku włoska policja korzysta z samochodów i silników Alfa Romeo do zapewnienia obywatelom bezpieczeństwa. Na początku lat 50. XX w., to właśnie Alfa Romeo 1900 T.I. zapoczątkowała współpracę między policją a Alfą Romeo. Od 1955 roku rola pierwszej podstawowej jednostki policji nazywanej "Panterą" została przekazana przez model 1900 szybkiej Giuliettcie T.I., a następnie Giulii z silnikiem 1600 cm3 rozwijającej moc 92 KM. Również w latach 60. tzw. "Pantery" zostały wzbogacone o modele coupe, takie jak 2600 Sprint z nadwoziem Bertone czy vany, takie jak Romeo II. Wreszcie, "Panterami" policji były inne samochody Alfa Romeo, które trafiły do świadomości zbiorowej. Były to: Alfetta, Nowa Giulietta, Alfasud, 33, Alfa 90, Alfa 75, 156 oraz 159 również w wersji Sportwagon, a teraz aktualne modele: Giulietta i Giulia Veloce.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE