Nowe auta terenowe i quady dla małopolskiej policji

2016-01-07 15:11

Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie wprowadziła do swojej floty nowy sprzęt. Zakupionych zostało 6 zestawów samochodowych w skład których wchodzą auta terenowe Mitsubishi Pajero oraz 6 quadów Arctic Cat z przyczepami transportowymi. Sprzęt ten będzie wykorzystywany przez patrole oraz w ramach działań poszukiwawczo-ratunkowych na obszarze województwa małopolskiego.

Z prezentowanego zakupionego sprzętu będą korzystać jednostki Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Zestawy samochodowe trafią do Komisariatu Wodnego KWP w Krakowie, Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu, Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem, Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej oraz Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach.

Sprawdź też: TEST Mitsubishi Pajero 3.2 DID: męska terenówka

Zakup nowych zestawów samochodowych znacząco ma przyczynić się do poprawy mobilności policjantów w trudno dostępnych terenach, co z kolei bezpośrednio wpłynie na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców województwa małopolskiego oraz odwiedzających ten rejon turystów. Dzięki samochodom terenowym oraz quadom policjanci będą mogli patrolować tereny Parków Narodowych i Krajobrazowych, Rezerwatów Przyrody oraz obszarów NATURA 2000. Pozwoli to przeciwdziałać takim wykroczeniom i przestępstwom jak rozjeżdżanie i zanieczyszczenia terenów leśnych, dewastacji tablic informacyjnych oraz kradzieży drewna.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany