Mercedes EQE SUV

i

Autor: Mercedes-Benz Mercedes EQE SUV

Cyfrowe wnętrze

Nowy Mercedes EQE SUV odsłania karty. Fani marki nie będą zaskoczeni

2022-08-16 15:04

Elektryczna rodzina spod znaku trójramiennej gwiazdy rośnie w siłę. Do niedawno zaprezentowanego Mercedesa EQS SUV, czyli 7-osobowego flagowca o napędzie bateryjnym, dołączy mniejszy Mercedes EQE SUV. Producent pochwalił się już pierwszymi zdjęciami kokpitu. Fani marki raczej nie będą zaskoczeni.

Nowy Mercedes EQE SUV odsłania karty

Mercedes-Benz nie zwalnia tempa. Producent ze Stuttgartu nieprzerwanie kontynuuje elektryczną ofensywę, co chwila powiększając rodzinę EQ o kolejne modele. Zaraz po zaprezentowaniu światu flagowego, 7-osobowego Mercedesa EQS SUV, przyszła pora na coś mniejszego. Skoro luksusowy EQS doczekał się łudząco podobnego EQE, zapewne wiecie już, dokąd zmierzam - już niebawem zostanie zaprezentowany Mercedes EQE SUV. Zgodnie z zapowiedzią producenta, światowa premiera nastąpi w połowie października br. Wiemy już, jak będzie wyglądać jego kokpit. Fani marki raczej nie będą zaskoczeni.

Sprawdź - Mercedes EQS SUV wjeżdża do Polski. To wielki elektryk w cenie mieszkania

Mercedes EQS SUV. Fani nie będą zaskoczeni

Mercedes-Benz bardzo spranie wprowadza do oferty kolejne modele, ale w gruncie rzeczy o niespodziankach nie ma mowy. Zarówno EQS, jak i EQE, poza rozmiarami, różnią się tylko pasem przednim. Wszystko wskazuje na to, że EQS SUV i EQE SUV również nie będą się od siebie znacząco różnić. Potwierdzają to chociażby zdjęcia kokpitu nowego EQE SUV, którymi pochwalił się producent.

Na załączonych w komunikacie zdjęciach widzimy to, co klienci zobaczyli po raz pierwszy we flagowym elektrycznym sedanie EQS. Mowa o wielkiej, przeszklonej desce rozdzielczej, w której umieszczono trzy dotykowe ekrany. MBUX Hyperscreen w Mercedesie EQE jest opcją za ponad 30 tys. złotych i tu zapewne będzie podobnie. Zgodnie z obietnicami producenta szklana tafla formowana w temperaturze ok. 650 stopni Celsjusza jest odporna na zarysowania i łatwa w czyszczeniu. Opcjonalnie przed kierowcą może znajdować się czwarty ekran - duży wyświetlacz head-up, który potrafi wyświetlić na szybie wiele kluczowych informacji i wskazówki z nawigacji w czasie rzeczywistym. Więcej o nowym modelu dowiemy się już jesienią. Niedługo później powinniśmy poznać również polskie ceny. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE