Nowy Nissan X-Trail już gotowy. Kiedy trafi do Europy?

2021-04-20 11:31
Nissan X-Trail (2022)
Autor: Nissan Nowy Nissan X-Trail

Nowy Nissan X-Trail zadebiutował oficjalnie w czerwcu 2020 roku w Ameryce jako model Rogue, a na kwietniowych targach Auto Show Shanghai 2021 poznaliśmy wersję przygotowaną m.in. dla Europy. Kiedy należy się spodziewać tego auta w salonach? Nissan oficjalnie poinformował, że SUV na Stary Kontynent przyjedzie latem 2022 roku.

Nowy Nissan X-Trail został zaprezentowany oficjalnie w Chinach. Na model ten niestety przyjdzie nam trochę poczekać, ponieważ do Europy samochód zostanie wprowadzony dopiero latem 2022 r. Podobnie jak jego kuzyn Qashqai, pojazd ten będzie oparty na platformie Aliansu CMF-C, której zaawansowana architektura została zaprojektowana przez Nissana z myślą o zastosowaniu nowoczesnego zespołu napędowego e-POWER i najnowocześniejszych technologii wspomagających kierowcę.

Przeczytaj: Ma podświetlone logo, konsola się przesuwa, a podłoga jest płaska. Nissan Ariya w Polsce

To już czwarta generacja Nissana X-Trail. Ten popularny rodzinny SUV zachowa sprawdzone rozwiązania poprzednich generacji i zaoferuje uniwersalne wnętrze mieszczące do 7 osób, cechujące się licznymi możliwościami konfiguracji (składany trzeci rząd siedzeń) oraz najnowszych technologi pokładowych firmy Nissan.

Przeczytaj też: Już bez diesla, za to z hybrydami. Sprawdziłem, co jeszcze dostał nowy Nissan Qashqai

Nowy zelektryfikowany X-Trail będzie dostępny z unikatowym, innowacyjnym układem napędowym e-POWER, który jest kluczowym elementem strategii Nissan Intelligent Mobility. Technologia ta wykorzystuje benzynowy silnik tylko do wytwarzania energii elektrycznej, natomiast koła napędzane są wyłącznie przez silnik elektryczny. Oznacza to, że jednostka benzynowa może zawsze działać w optymalnym zakresie obrotów, co zapewnia niższe zużycie paliwa oraz obniżenie emisji CO2 w porównaniu z tradycyjnym silnikiem spalinowym. Nissan X-Trail będzie również dostępny z napędem na cztery koła.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE