Oto nowy wóz ojca Rydzyka. Jest 5 razy droższy od Maybacha!

2019-07-17 10:40
Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę
Autor: Karol Porwich/East News Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę

Na tegorocznej Pielgrzymce Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę ojciec Rydzyk pojawił się w towarzystwie swojego nowego nabytku. Mowa o nowym aucie, który zastąpił dotychczasowy, 16-letni wóz transmisyjny należący do Radia Maryja. Duchowny postanowił nie skąpić ani złotówki i kupił nowego busa IVECO do prowadzenia transmisji radiowych za ponad 5 mln złotych. Tak wygląda jego nowa fura.

Jak poinformował portal czestochowa.naszemiasto.pl samochód został kupiony za ponad 5 mln złotych na kredyt. Zbiórka na pojazd zaczęła się już przed Pielgrzymką Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę, kiedy to ojciec Rydzyk prosił swoich sympatyków, by przekazali na nowy wóz pieniądze.

Szeroka konfiguracja

Pojazd, który swoją ceną biję na głowę limuzyny najbardziej pożądanych marek jak Mercedes-Maybach, Rolls-Royce czy Bentley to nic innego jak włoskie IVECO Daily E6 z zabudową przystosowaną do prowadzenia transmisji radiowych. Samochody robocze mają to do siebie, że występują w setkach różnych konfiguracji czy dziesiątkami akcesoriów. W przypadku nowego modelu Daily Euro 6 nie jest inaczej.

Przeczytaj także: Potężny wypadek na bramkach autostradowych. Rozpędzone BMW uderzyło w inne auto - WIDEO

Takie auto możemy skonfigurować do przeróżnych potrzeb jak m.in. przewóz materiałów budowlanych, przewóz osób, czy chociażby stacja radiowa na kołach. Opcji jest multum, podobnie jak kolorów nadwozia. W tej kwestii klient może wybrać spośród 9 lakierów standardowych i 9 metalicznych.

Dostępne silniki

Za napęd Iveco Daily odpowiadają dwie jednostki wysokoprężne o pojemności 2,3-litra i 3-litrów. Mniejsza jednostka występuje w trzech wariantach, których moc wynosi kolejno 116 KM i 320 Nm, 136 KM i 350 Nm oraz 156 KM i 350 Nm (380 Nm przy wyborze skrzyni automatycznej). 3-litrowa jednostka z kolei staruje już z mocą 150 KM i 350 Nm, 180 KM i 430 Nm oraz 205 KM i 470 Nm. Dostępna w większości wariantów skrzynia HI-MATIC to automat o 8-przełożeniach.

Również EKO

Iveco Daily E6 występuje od niedawna także w ekologicznej wersji Blue Power, która charakteryzuje się niebieskimi elementami nadwozia tudzież grillem czy felgami. 3-litrowy silnik wersji Daily HI-MATIC Natural Power napędzany jest sprężonym gazem ziemnym, którego 136 KM mocy na koła przenosi 8-stopniowy automat. Kolejna wersja Daily Euro 6 RDE 2020 Ready to natomiast pierwszy lekki pojazd dostawczy, który został przygotowany pod nadchodzące normy pomiaru emisji spalin. Napędzać go może 3-litrowy silnik o mocy 136 KM lub 156 KM. Ostatni i najbardziej przyjazny środowisku to Daily Electric, czyli pojazd o zerowej emisji umożliwiający wykonywanie zadań transportowych w miastach. W tym wypadku domyślny motor elektryczny generuje 60 kW (82 KM), zaś ten mocniejszy 80 kW (109 KM).

Cena

Bazowa cena za podstawowy egzemplarz ze słabszym silnikiem o pojemności 2,3-litra to około 110 tys. netto, jednak Iveco należące do duchownego kosztowało blisko 5 mln złotych. Tak nieziemska cena za ten furgon jest związana z zakupem specjalnej zabudowy oraz całego osprzętu do prowadzenia transmisji radiowych z każdego miejsca na ziemi. To głównie elektronika gra tu pierwsze skrzypce.

Niemniej jednak egzemplarz należący do Radia Maryja, który został przez ojca Rydzyka wyceniony na 5 mln złotych jest niemalże 5 razy droższy od bogato wyposażonego Mercedesa-Maybach, czyli jednej z najlepszych i najbardziej luksusowych limuzyn na świecie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE