Oto furgonetka roku! Przyznano tytuł International Van of the Year 2022

2021-11-24 11:30
Mercedes-Benz Citan z tytułem International Van of the Year 2022
Autor: Mercedes-Benz Mercedes-Benz Citan z tytułem International Van of the Year 2022

Zupełnie nowy Mercedes-Benz Citan zadebiutował na rynku w sierpniu 2021 – a już jesienią najmniejszy w rodzinie pojazdów dostawczych Mercedes-Benz odniósł pierwszy wielki sukces. Furgonetka z gwiazdą w logo zdobyła prestiżowe wyróżnienie International Van of the Year 2022.

Najnowszy samochód marki Mercedes-Benz Vans, reprezentujący segment małych vanów, zdobył prestiżową nagrodę. Nowy Mercedes-Benz Citan, kompaktowy z zewnątrz, ale przestronny w środku, przekonał swoimi właściwościami, funkcjonalnością i designem dziennikarzy branżowych podczas jazd testowych w Hamburgu, które odbyły się w październiku. Przedstawiciele mediów, którzy wchodzą w skład jury konkursu International Van of the Year, mieli wówczas okazję osobiście przekonać się o możliwościach najmłodszego członka rodziny pojazdów dostawczych z logo gwiazdy. Przestrzeń ładunkowa Citana w wersji furgon oferuje do 2,9 m3. W środku mieszczą się dwie europalety ustawione w poprzek, jedna za drugą. Funkcjonalność podnoszą dwoje bocznych drzwi przesuwnych, które oferują otwory o 615 milimetrach szerokości i wysokości 1059 milimetrów. Tylne drzwi Citana są dostępne w kilku opcjach – jako dwuskrzydłowe z możliwością otwarcia do 180 st. oraz jako tylna klapa – w obu przypadkach z szybą i wycieraczką lub bez. Pojazd oferuje uciąg do 1,5 tony, a przyczepę można sprząc za pomocą stałego zaczepu lub nisko położonej głowicy kulowej – w tej drugiej wersji łatwiejsze staje się otwieranie tylnych drzwi.

Bardzo się cieszymy się, że nasz nowy Mercedes-Benz Citan otrzymał nagrodę International Van of the Year Award. Citan został całkowicie na nowo zaprojektowany przez profesjonalistów dla profesjonalistów i doskonale uzupełnia nasze dotychczasowe portfolio Mercedes-Benz Vans. Zarówno furgon, jak i Tourer oferuje naszym klientom szeroką gamę możliwych zastosowań i wysoki stopień funkcjonalności – w połączeniu z dużym komfortem jazdy i sprawdzonymi standardami bezpieczeństwa Mercedes-Benz. Jako prawdziwy Mercedes-Benz uzupełnia naszą rodzinę samochodów dostawczych

– powiedział Marcus Breitschwerdt, szef Mercedes-Benz Vans.

Nagroda International Van of the Year (IVOTY) jest przyznawana przez jury złożone z 25 przedstawicieli dziennikarzy branżowych i w tym roku obchodzi jubileusz 30-lecia. Kapituła przyznała tegoroczne wyróżnienie ex aequo nowemu Citanowi i Renault Kangoo (ZOBACZ ten model TUTAJ).

Mercedes-Benz Citan kosztuje w Polsce od 100 614 zł (81.800 zł netto) w wersji 110 furgon z silnikiem benzynowym 75 kW (102 KM) w linii wyposażenia BASE. Z kolei Citan Tourer 110 w linii wyposażenia BASE kosztuje od 113 775 zł (92 500 zł netto).

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE