Pierwszy Chevrolet Corvette C8 został rozbity - WIDEO

2019-08-11 17:48 Rafał Mądry
Chevrolet Corvette C8
Autor: YouTube Chevrolet Corvette C8

Nie minął nawet miesiąc od oficjalnej prezentacji tego samochodu, a już pierwszy egzemplarz został rozbity. Chevrolet Corvette C8 z centralnie umieszczonym silnikiem roztrzaskał się na krętej górskiej drodze wiodącej przez Park Narodowy Yosemite w stanie Kalifornia.

Corvette C8 legitymująca się fantastycznymi osiągami, to pierwsza generacja w historii tego legendarnego amerykańskiego samochodu, która ma silnik umieszczony centralnie. Zmieniła się przez to zarówno bryła auta, jaki i sposób prowadzenia. Pozostał natomiast robiący wrażenie swoim bulgotem 8-cylindrowy silnik o pojemności 6.2 litra, generujący moc 495 KM i 630 Nm. Z opcjonalnym pakietem Z51 Corvette C8 legitymuje się mocą 502 KM i 637 Nm. Napęd trafia oczywiście na tylną oś za sprawą 8-stopniowej dwusprzęgłowej skrzyni biegów.

Pisaliśmy też: Centralnie umieszczony silnik i masa bajerów. Debiutuje Corvette C8

Jak doszło do tego wypadku? Wiadomo jedynie, że sytuacja wydarzyła się na zakręcie. Auto jechało w konwoju kilku Corvette. Kierowca rozbitego egzemplarza uderzył przodem w tył białego SUV-a. Kontakt był na tyle mocny, że w Corvette wybuchły poduszki powietrzne. Nie wiemy czy kierujący stracił panowanie nad sportowym autem, czy zwyczajnie jechał zbyt szybko i nie wyhamował. Nikt nie został w tym wypadku ranny. Na filmie widać, że do rozbitej Corvette były przyczepione kamerki GoPro, a to oznacza, że być może wkrótce do internetu trafią oryginalne nagrania dokumentujące to zdarzenie i będziemy mogli poznać przyczyny tego wypadku.