Pijany kierowca Audi gnał na złamanie karku. W terenie zabudowanym jechał ponad 140 km/h

2020-01-23 17:10 Jan Guss-Gasiński
Pijany kierowca Audi gnał na złamanie karku. W terenie zabudowanym jechał ponad 140 km/h
Autor: GITD Pijany kierowca Audi gnał na złamanie karku. W terenie zabudowanym jechał ponad 140 km/h

Blisko 0,4 promila alkoholu miał w organizmie kierowca samochodu osobowego marki Audi, który 21 stycznia jechał w terenie zabudowanym z prędkością 143 km/h. Inspektorzy ukarali kierowcę wysokim mandatem i zatrzymali jego prawo jazdy. 33-letni mężczyzna został przekazany policjantom. Teraz za jazdę po spożyciu alkoholu odpowie przed sądem.

Srebrny samochód osobowy marki Audi zwrócił uwagę patrolu ITD na jednej z ulic Torunia we wtorek 21 stycznia ok. godz. 12.00. Inspektorzy, którzy poruszali się nieoznakowanym radiowozem, ruszyli za piratem drogowym i zmierzyli jego prędkość. Według urządzenia pomiarowego prędkość auta wynosiła 143 km/h w miejscu, gdzie można jechać maksymalnie 70 km/h.

Sprawdź: Wyprzedził karetkę pogotowia. Chwilę później został zmiażdżony przez ciężarówkę

W związku z tak poważnym wykroczeniem 33-latkowi zatrzymano prawo jazdy oraz ukarano go madatem karnym w wysokości 500 zł. Jakby tego było mało, badanie alkomatem wykazało, że w organizmie kierowcy było 0,4 promila alkoholu. Inspektorzy wezwali na miejsce kontroli policjantów i przekazali nietrzeźwego mężczyznę do dalszych czynności. Teraz za jazdę w stanie wskazującym na spożycie alkoholu odpowie przed sądem.

Najnowsze