Złodzieje katalizatorów zatrzymani w Niemczech

i

Autor: pixabay.com Złodzieje katalizatorów zatrzymani w Niemczech

Polak zatrzymany w Niemczech

Pijany Polak utknął pod autem, gdy kradł katalizator. Zatrzymała go niemiecka policja

2022-08-12 10:42

Złodzieje z Polski przegrali z samochodowym lewarkiem, gdy w biały dzień próbowali zwędzić katalizator z zaparkowanego samochodu. Gdy służby uwolniły ich z pułapki, podjęli próbę ucieczki. Jeden z nich jest poszukiwany, drugiemu nie udało się uciec. Był na to po prostu zbyt pijany.

Kradzież katalizatora się nie powiodła

Miała być kradzież i szybki zarobek, a skończyło się na zatrzymaniu i areszcie. Złodzieje z Polski w biały dzień postanowili wyciąć katalizator z zaparkowanego auta. Na parkingu pod sklepem wszystko poszło jednak nie po ich myśli. Nim na dobre wzięli się do pracy, samochód spadł z lewarka i uwięził ich pod podwoziem. W wydostaniu się z pułapki próbowały im pomóc postronne osoby - świadkowie zdarzenia. Ich wysiłki nie zdały się na wiele, dlatego na miejscu musiały zjawić się odpowiednie służby. Volvo, z którego Polacy próbowali ukraść drogocenną część, zostało ostatecznie podniesione przez strażaków.

Jeden ze złodziei został już zatrzymany

Gdy straż pożarna pomogła złodziejom oswobodzić się z potrzasku, Ci odpłacili się natychmiastowa próbą ucieczki. Na szczęście, jeden z nich nie zdołał zbiec za daleko. Wezwana na miejsce policja zatrzymała jednego ze złodziei, a badanie alkomatem wykazało, że ma on w organizmie 3 promile alkoholu! Można przypuszczać, że auto nie spadło z lewarka przypadkiem - z pewnością nie jest łatwo ustawić podnośnik we właściwy sposób, gdy zawartość alkoholu we krwi ledwo pozwala składać zdania.

Drugi z Polaków wciąż jest poszukiwany

Złodziej, któremu udało się uciec, jest nadal poszukiwany. Policjanci są przekonani, że prędzej czy później poznają jego tożsamość. Kto wie, może pewnego dnia wróci na parking dokończyć swoje dzieło? Schwytany złodziej stanie przed sądem i odpowie za kradzież oraz próbę ucieczki.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE