Zatrzymali wandala z Ostrołęki. Jego płótnem były samochody

i

Autor: Policja Zatrzymali wandala z Ostrołęki. Jego płótnem były samochody

Sztuka nowoczesna

Zatrzymali ulicznego "artystę". Jego płótnem były samochody

2022-08-11 13:12

Zatrzymali ulicznego "artystę". Jego płótnem były samochody. Policjanci z ostrołęckiego wydziału kryminalnego w mgnieniu oka wpadli na trop wandala, który jest odpowiedzialny za pomalowanie farbą w sprayu pięć aut. Straty szacuje się na ponad 50 tys. złotych. Za rozbój, którego dopuścił się 38-latek, grozi kilka lat pozbawienia wolności.

Zatrzymali ulicznego "artystę"

W miniony poniedziałek (8 sierpnia) policjanci z ostrołęckiego wydziału kryminalnego otrzymali kilka zgłoszeń dotyczących zniszczenia mienia. Z informacji wynikało, że na kilku osiedlach Ostrołęki pomalowanych farbą zostało w sumie pięć samochodów. Łączne straty w wyniku działania sprawcy zostały oszacowane przez właścicieli pomalowanych samochodów na kilkadziesiąt tysięcy złotych. Po przyjęciu zgłoszeń w złapanie ulicznego "artysty" zaangażowali się funkcjonariusze z prawie wszystkich jednostek. W efekcie już po zaledwie czterech godzinach wandal trafił za kratki.

SPRAWDŹ - Noga z gazu albo sroga kara. Policja nie będzie się patyczkować

Policjanci z grupy Speed zatrzymali 21-letniego pirata drogowego

Jego płótnem były samochody

Mężczyznę podejrzanego o zdewastowanie pięciu pojazdów przy użyciu farby w sprayu udało się zatrzymać i doprowadzić do aresztu. Jak się okazało, tego karygodnego czynu dopuścił się 38-letni mieszkaniec Ostrołęki. Funkcjonariusze nie mieli wątpliwości, że trafili na odpowiedni trop, bowiem wszystkie ubrania, które mężczyzna miał na sobie, nosiły ślady czerwonej farby. W tej sytuacji nie pozostało mu już nic innego, jak przyznać się do zarzutów.

ZOBACZ - Duże zmiany w przeglądach. Od 2023 zapłacisz karę za spóźnienie, o pieczątkę będzie trudniej

Zgodnie z kodeksem karnym przestępstwa, których mężczyzna się dopuścił są zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności. Oprócz odpowiedzialności karnej mężczyznę czeka także obowiązek naprawienia szkód, co w tym przypadku może wynieść blisko 50 tys. zł. Dalsze postępowanie w tej sprawie pod nadzorem prokuratury prowadzą policjanci z ostrołęckiego Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego.

Sonda
Czy kary za akty wandalizmu powinny być bardziej dotkliwe?