Zatrzymali wandala z Ostrołęki. Jego płótnem były samochody

i

Autor: Policja Zatrzymali wandala z Ostrołęki. Jego płótnem były samochody

Sztuka nowoczesna

Zatrzymali ulicznego "artystę". Jego płótnem były samochody

2022-08-11 13:12

Zatrzymali ulicznego "artystę". Jego płótnem były samochody. Policjanci z ostrołęckiego wydziału kryminalnego w mgnieniu oka wpadli na trop wandala, który jest odpowiedzialny za pomalowanie farbą w sprayu pięć aut. Straty szacuje się na ponad 50 tys. złotych. Za rozbój, którego dopuścił się 38-latek, grozi kilka lat pozbawienia wolności.

Zatrzymali ulicznego "artystę"

W miniony poniedziałek (8 sierpnia) policjanci z ostrołęckiego wydziału kryminalnego otrzymali kilka zgłoszeń dotyczących zniszczenia mienia. Z informacji wynikało, że na kilku osiedlach Ostrołęki pomalowanych farbą zostało w sumie pięć samochodów. Łączne straty w wyniku działania sprawcy zostały oszacowane przez właścicieli pomalowanych samochodów na kilkadziesiąt tysięcy złotych. Po przyjęciu zgłoszeń w złapanie ulicznego "artysty" zaangażowali się funkcjonariusze z prawie wszystkich jednostek. W efekcie już po zaledwie czterech godzinach wandal trafił za kratki.

SPRAWDŹ - Noga z gazu albo sroga kara. Policja nie będzie się patyczkować

Policjanci z grupy Speed zatrzymali 21-letniego pirata drogowego

Jego płótnem były samochody

Mężczyznę podejrzanego o zdewastowanie pięciu pojazdów przy użyciu farby w sprayu udało się zatrzymać i doprowadzić do aresztu. Jak się okazało, tego karygodnego czynu dopuścił się 38-letni mieszkaniec Ostrołęki. Funkcjonariusze nie mieli wątpliwości, że trafili na odpowiedni trop, bowiem wszystkie ubrania, które mężczyzna miał na sobie, nosiły ślady czerwonej farby. W tej sytuacji nie pozostało mu już nic innego, jak przyznać się do zarzutów.

ZOBACZ - Duże zmiany w przeglądach. Od 2023 zapłacisz karę za spóźnienie, o pieczątkę będzie trudniej

Zgodnie z kodeksem karnym przestępstwa, których mężczyzna się dopuścił są zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności. Oprócz odpowiedzialności karnej mężczyznę czeka także obowiązek naprawienia szkód, co w tym przypadku może wynieść blisko 50 tys. zł. Dalsze postępowanie w tej sprawie pod nadzorem prokuratury prowadzą policjanci z ostrołęckiego Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego.

Sonda
Czy kary za akty wandalizmu powinny być bardziej dotkliwe?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE