Pijany policjant w sportowym aucie brał udział w śmiertelnym wypadku

i

Autor: Youtube/LOUDLABS NEWS NYC Pijany policjant w sportowym aucie brał udział w śmiertelnym wypadku

Pijany policjant w sportowym aucie. Wskutek wypadku zginęła 23-latka - WIDEO

2019-12-18 11:06

Do niebezpiecznego wypadku drogowego doszło 15 grudnia w nowojorskiej dzielnicy Brooklyn, kiedy pijany policjant za kierownicą sportowego Nissana GT-R zderzył się na skrzyżowaniu z autem marki Mazda. Sprawca zignorował znak "STOP", po czym uciekł porzucając poturbowanych pasażerów.

Jak podaje portal The New York Post, do tragicznego wypadku doszło 15 grudnia w niedzielę wczesnym rankiem. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 47-letni policjant — Rohan Shaw — który tego dnia był poza służbą, prowadził sportowego Nissana GT-R pod wpływem alkoholu. Do zderzenia doszło na skrzyżowaniu ulic Foster Avenue oraz East 55 Street, kiedy kierowca osobowej Mazdy 6 zignorował znak "STOP".

Zobacz: Seat eksplodował w centrum miasta! Wszystko przez jednego papierosa - ZDJĘCIA

Funkcjonariusz uderzył w lewy bok sedana, co spowodowało, że samochód sprawcy obrócił się kilka razy, uderzył w drzewo i staranował budkę telefoniczną. Kierujący Mazdą podróżował z dwiema pasażerkami w wieku 22 i 23 lat, jednak ten zaraz po kolizji ulotnił się z miejsca wypadku, pozostawiając poszkodowane kobiety. Służby ratunkowe szybko przetransportowały kobiety do pobliskich szpitali, jednak na skutek odniesionych obrażeń jedna z nich zmarła (23-latka).

Kierujący Nissanem nie zgadzał się na badanie alkomatem, jednak przeprowadzone później badanie krwi wykazało, że w trakcie wypadku znajdował się pod wpływem alkoholu. Mężczyzna został aresztowany i postawiono przed nim zarzuty nieumyślnego spowodowania śmierci, lekkomyślnej jazdy pod wpływem alkoholu oraz jazdy z nadmierną prędkością. Funkcjonariusz został również zawieszony w swoich obowiązkach.

Sprawdź: Przerażający wypadek na Śląsku! Kierowca Audi na DK-1 wypadł przez drzwi kierowcy

Następnego dnia wszystkie zarzuty wobec policjanta zostały odrzucone, ze względu na "niewystarczającą ilość dowodów". Jak informuje The New York Post, śledztwo zostanie kontynuowane, kiedy policja zlokalizuje i aresztuje uciekiniera.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE