Polegli na kradzieży busa. Złodzieje nie dali sobie rady z Fiatem Ducato

2020-04-21 9:32

Kradzież pojazdu wcale nie jest taka łatwa, jak to się niektórym wydaje. Trzech mężczyzn, którzy polegli na przywłaszczeniu mienia, odpowie przed sądem za usiłowanie kradzieży Fiata Ducato wartego 80 tysięcy złotych. Choć nie udało im się odjechać busem, to kara ich nie minie.

Do tego zdarzenia doszło w marcu na terenie Skwierzyny. Policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że na parkingu w rejonie jednego z hoteli najprawdopodobniej doszło do próby kradzieży samochodu. Na miejscu zgłaszający przekazał policjantom, że podczas próby uruchomienia pojazdu zauważył, że nie może włożyć kluczyka do stacyjki, w której otwór został najprawdopodobniej wciśnięty jakiś przedmiot. Na miejsce skierowano technika kryminalistyki, który  przeprowadził szczegółowe oględziny.

Zobacz: Przywłaszczył wypożyczone auto. Opla odzyskała dopiero policja

Policjanci ustalili, że ktoś próbował ukraść Fiat Ducato, lecz nie udało się to przedmiot za pomocą którego próbowano uruchomić silnik, złamał się i jego część pozostała w stacyjce. Funkcjonariusze przystąpili do działania. Szereg intensywnych działań operacyjnych przyniósł efekty. Już po kilkunastu dniach policjanci ustalili, jakim pojazdem mogli poruszać się ewentualni sprawcy oraz wytypowali i zatrzymali mężczyzn, mogących mieć związek ze sprawą. W efekcie swoich działań policjanci zatrzymali trzy osoby w wieku od 30 do 32 lat pochodzące z powiatu żarskiego. Mężczyźni usłyszeli zarzut usiłowania kradzieży busa wartego 80 tys. zł, za co grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE