Policja kupuje elektryczne radiowozy – Nissan LEAF trafia do służby

2018-11-24 9:05

Elektryfikacja postępuje, a premier Mateusz Morawiecki chyba nadal wierzy, że do 2025 roku na polskich ulicach będzie milion samochodów elektrycznych. Jak widać służby państwowe postanowiły wesprzeć to przedsięwzięcie – policja zakupiła w pełni elektryczne Nissany LEAF. I jest to całkiem dobry pomysł.

Cztery elektryczne Nissany LEAF w najbliższych dniach trafią do komendy policji w Szczecinie. Auta zasilą szeregi szczecińskiej drogówki i będą poruszać się w ścisłym centrum i na starówce. Jeden z policyjnych egzemplarzy był gwiazdą tegorocznych targów motoryzacyjnych Fleet Market 2018.

Nissan LEAF w policyjnych barwach pojawił się na targach Fleet Market 2018 i wywołał niemałe zaskoczenie. Choć podejrzenia były różne, ten egzemplarz faktycznie jest radiowozem. Został oklejony zgodnie z policyjnymi normami, na dach trafił kogut, auto wyposażono w sygnały dźwiękowe, a we wnętrzu znalazła się specjalistyczna aparatura.

Testowaliśmy: Nissan Leaf Tekna 40 kWh: elektryczna codzienność

Targowy Nissan LEAf wspólnie z trzema identycznymi autami trafi w najbliższych dniach do policji w Szczecinie. Nieoficjalnie mówi się, że prowadzone są rozmowy z komendą stołeczną policji, aby elektryczne radiowozy wprowadzić także do Warszawy. Takie rozwiązanie szczególnie dobrze może się sprawdzić w ścisłym centrum, lub na starówkach. Czas pokaże, czy policja na dłuższą metę zainteresuję się elektryfikacją floty.

Wszystko, czego potrzebujesz w jednym miejscu. Zrób zakupy z rabatem na AliExpress kupony rabatowe.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE