Policja przesiada się w SUV-y. Nowe radiowozy garnizonu dolnośląskiego

2021-11-26 11:10
Nowe radiowozy garnizonu dolnośląskiego
Autor: Policja Nowe radiowozy garnizonu dolnośląskiego

Na drogach Dolnego Śląska pojawiło się 11 nowych oznakowanych radiowozów. Dolnośląscy mundurowi przesiedli się do Kii Sportage czwartej generacji. Pojazdy będą wykorzystywane będą do codziennej służby patrolowej oraz podczas realizacji zadań w trudnym terenie, gdzie niezbędne są rozbudowane właściwości terenowe auta.

Flota policyjnych radiowozów garnizonu dolnośląskiego powiększyła się o kolejnych jedenaście oznakowanych pojazdów marki Kia. Do służby trafiły wyłącznie modele Sportage z benzynowymi silnikami T-GDI pojemności 1,6-litra, które generują moc 177 KM i 265 Nm. Moment obrotowy trafia na wszystkie cztery koła za pośrednictwem 6-biegowej skrzyni manualnej. W tym wydaniu pierwsza "setka" pojawia się na zegarach po 9,5 sekundy, a prędkość maksymalna to 202 km/h. Pojazdy będą wykorzystywane do codziennej służby patrolowej oraz podczas realizacji zadań w trudnym terenie, gdzie niezbędne są rozbudowane właściwości terenowe auta.

Pojazdy zakupiono w ramach dostaw centralnych realizowanych przez KGP, a częściowo ze środków samorządów lokalnych województwa dolnośląskiego w układzie 50/50. Z racji charakterystyki służby, do której nowe auta zostały przeznaczone, wyposażono je w szereg udogodnień i wiele elementów dodatkowego wyposażenia, co powoli  mundurowym jeszcze skuteczniej realizować stawiane przed nimi zadania.

Policja przesiada się w SUV-y. Nowe radiowozy garnizonu dolnośląskiego
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE