Policja zainwestowała w nowe SUV-y! Oznakowane radiowozy Kia Sportage rozpoczęły służbę w drogówce

2020-01-19 13:24 Jan Guss-Gasiński

Dwa zupełnie nowe oznakowane radiowozy marki Kia Sportage zasiliły garnizony polskich jednostek. Pierwszy egzemplarz trafił w ręce policjantów z gminy Gryfice, natomiast drugi dołączył do floty policji w Szczytnie. Zakup obydwu SUV-ów został sfinansowany dzięki zaangażowaniu i wsparciu władz samorządowych, jak również z budżetu Policji.

Oficjalne przekazanie nowego egzemplarza policyjnej Kii Sportage nastąpiło 17 stycznia przed budynkiem Komisariatu policji w Rewalu o godz. 10.00. Symbolicznego przekazania kluczyków w obecności kierownictwa gryfickiej policji i policjantów pełniących na co dzień służbę w Rewalu, dokonał Wójt Gminy Rewal, Konstanty Tomasz Oświęcimski. Tego samego dnia drugi taki samochód został przekazany w ręce warmińsko-mazurskiej policji przed Komendą Powiatową Policji w Szczytnie.

Sprawdź: Poświęcone i przekazane. Nowe oznakowane radiowozy w Nowym Targu i w Krościenku nad Dunajcem

Obydwa samochody napędza turbodoładowany silnik benzynowy 1.6 T-GDI o mocy 177 KM i 265 Nm. Moment obrotowy na wszystkie cztery koła przenosi w tym wypadku 7-stopniowa skrzynia automatyczna. Tym sposobem sprint od 0 do 100 km/h zajmuje 9,1 sekundy, a prędkość maksymalna to 201 km/h. Ponadto SUV-y są wyposażone we wspomaganie kierownicy, klimatyzację, poduszki powietrzne i w szereg systemów, które wpływają na bezpieczeństwo jazdy i komfort pracy funkcjonariuszy. Tak wyposażone egzemplarze są dostępne w salonach dealerskich od kwoty 109 490 złotych.

Testowaliśmy: Kia Sportage 1.6 CRDI: było dobrze, jest jeszcze lepiej

Najnowsze