Popek ZALICZYŁ WPADKĘ w piekielnie drogim Porsche! W tym WIDEO wali prosto z mostu

2021-01-15 17:31 xDrive

Popek na swoim instagramowym koncie chwali się, że ujeżdża nowe Porsche 718 Spyder, a z krótkiego filmiku możemy dowiedzieć się nawet czegoś o osiągach samochodu. Choć nie padają żadne konkretne liczby, ani dane techniczne, Popek w krótkich i dosadnych słowach podsumowuje możliwości roadstera z Zuffenhausen. Zalicza także drobną wpadkę związaną z manualną skrzynią biegów.

Nie jest tajemnicą, że Popek lubi szybkie i drogie samochody, a tak się składa, że Porsche 718 Spyder spełnia oba te założenia. Choć daleko mu do topowego modelu marki, ma wyjątkowy charakter i znakomite osiągi. Ta niszowa odmiana 718 wpadła w ręce rapera, który w filmiku na swoim koncie w Instagramie zademonstrował możliwości wozu. No, powiedzmy.

SprawdźPopek Monster SZYDZI z ojca Rydzyka w drogim Mercedesie! Zabrał auto bezdomnemu i PALIŁ GUMĘ - WIDEO

Możliwości 718 Spydera z 4-litrowym, wolnossącym silnikiem i manualną skrzynią biegów są rzecz jasna na tyle duże, że nie sposób pokazać ich w kilkunastosekundowym filmie, którego akcja dzieje się na drodze z kostki brukowej, z ograniczeniem... do 30 km/h. Popek niewiele robiąc sobie z tego limitu pokazał, jak startuje 718 Spyder, a to co słychać na nagraniu zdradza, że samochód bynajmniej nie jechał przepisowo. Muzyk nie ustrzegł się przy tym małej wpadki.

Pierwszy start nie powiódł się, bo Popek zapomniał ... wrzucić pierwszy bieg. Start na wstecznym mógł mieć przykre konsekwencje, na szczęście ani samochód ani nikt inny postronny nie ucierpiał. Porsche katapultuje się do setki w czasie 4,4 sekundy, choć rzecz jasna nie o sprint do setki w tym aucie chodzi. Otwarte nadwozie z miękkim, składanym dachem i centralnie umieszczony bokser składają się na bezkompromisową propozycję, która ma dawać zupełnie inne i wcale nie gorsze wrażenia z jazdy niż w przypadku Porsche 911. Cena Spydera mówi sama za siebie. Według cennika, startuje ona z poziomu 456 000 zł. 

W poniższym filmie Paweł "Popek" Mikołajuw nie szczędzi dosadnych słów szybkiemu roadsterowi. Posłuchajcie sami, jak określa osiągi Porsche 718 Spyder:

Najnowsze