Pościg za motocyklistą. Gnał 143 km/h przez gminę Nowogrodziec - WIDEO

2021-07-22 14:52
Motocyklista w terenie zabudowanym gnał 143 km/h
Autor: Policja Pościg za motocyklistą po gminie Nowogrodziec

Popełnił szereg wykroczeń, nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a na koniec wylądował w rowie. Motocyklista uciekając przed bolesławiecką drogówką przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym aż o 93 km/h, prowadził jednoślad nie mając do tego uprawnień, a motocykl, którym się poruszał, był bez aktualnych badań technicznych i obowiązkowego ubezpieczenia.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu podczas prowadzenia kontroli prędkości zauważyli motocyklistę, który poruszał się w terenie zabudowanym o wiele za szybko. Wykonany pomiar wykazał, że mężczyzna pędził z prędkością aż 143 km/h, czyli o 93 km/h szybciej, niż pozwalają na to przepisy. Kierujący jednośladem, pomimo nadawania przez mundurowych wyraźnych sygnałów świetlnych i dźwiękowych nakazujących zatrzymanie, zdecydował dodać gazu i rozpoczął ucieczkę.

Próba uniknięcia odpowiedzialności poskutkowała naruszeniem szeregu przepisów ruchu drogowego. Motocyklista m.in. przejechał przez skrzyżowanie ignorując czerwone światło sygnalizacji świetlnej. Pościg zakończył się na terenie gminy Nowogrodziec, gdzie na łuku drogi mężczyzna stracił panowanie nad motocyklem i wypadł z drogi. Podjęta została jeszcze próba desperackiej pieszej ucieczki, która się nie udała. Zatrzymanym mężczyzną okazał się 27-letni mieszkaniec powiatu bolesławieckiego. Nie posiadał uprawnień do kierowania, a motocykl nie miał aktualnych badań technicznych i obowiązkowego ubezpieczenia. Teraz za ucieczkę przez policjantami mężczyźnie grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności i konsekwencje finansowe.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE